5 noderīgas lietas cīņai ar sniegu.
Ziemas ierašanos protams ne visi gaida, parsvarā tie ir apgrūtinoši rīti kur daudz laika patērējam auto tīrīšanai no sniega, nemaz nerunājot ja esam privātmājas īpašnieki, sniegs tad atrodas ne tikai uz auto, bet arī uz mājas sliekšņa, piebraucamā ceļa un mājas jumta.
Sākotnēji pat pirmā sniega parādīšanos ļoti gaidam un tīrot to pieskaitam pie mazajiem dzīves prieciņiem, bet uz ziemas beigām jau cīnamies ar sniegu kā ar ienaidnieku un katru rītu pamostoties un paskatoties pa logu, pieķer sevi pie domas – nu cik tad var…
Lai sniegs mums tikai sagādātu pozitīvas emocijas, ieskatīsimies ko tad mums piedāvā pasaule, varbūt kad ir kāds mazs knifiņš, ar kura palīdzību sniega darbi aizņems daudz mazāk pūļu…
Ledus skrāpis
Auto pārklājs
Rīta kafija, brokastis, saģērbjamies un skrienam uz mašīnu, jo tulīt jau sāksies darbs, bet naktī ir bijis lietus kopā ar sniegu un tas viss protams ir labi piesalis pie auto stikla, tad nu ņemam skrāpi un veltam šim pasākumam 10 minūtes….
Vai arī otrais variants būtu patīkamāks rīta sākums, skrienam āra, pa ceļam uzmetam aci kaimiņam kurš jau gandrīz ir pabeidzis sava auto loga tīrīšanu, pieejam pie sava auto un noņem tā pārklāju, to ir ērti paveikt jo pārklājā ir iestrādāti magnētiņi kuri pielīp pie auto virsbūves un cieši notur to, logi zem pārklāja ir tīri un varam nesatraucoties doties ceļā…
sniega lāpsta
jumta sniega lāpsta
Kad sniega sega jau pārsniedz 300 mm robežu, sniega bunkuri un sniega vīri jau sen vairs nav saskaitāmi uz vienas rokas pirkstiem, taču pieaugušajiem vajadzētu pievērst uzmanību sniega segai uz ēkas jumtiem. Pieaugot sniega kārtai rodas papildus slodze uz jumta konstrukciju, uznākot lietum vai papildus snigšanai šī sniega massa paliks smagāka, tā kā noteikti būtu vēlams to notīrīt.
Tie kas ir tīrījuši savu ēkas jumtu noteikti sapratīs cik smags un neērts ir šis paveicamais darbs izmantojot vien parastu sniega lāpstu komplektējot to ar muskuļu spēku. Taču ja ēkas jumta slīpums pārsniedz 15 % noteikti ieteiktu apsvērt domu par ko modernāku, sniega lāpstu ar tai aizmugurē montētu plastikas paklāju, so lāpstu grūžot uz priekšu, sniegs nonāk uz aizmugurē esošā paklāja, pa kuru tas savukārt jau pats noslīd pari jumta malai. Šāda jumta tīrīšana arī nav no vieglākajām, taču tā noteikti 3 reizes efektīvāka, kā visu dienu vicināt parasto lāpstu, izmantosim zemes pievilkšanas spēku mūsu labā…
augstāks spēks
sniega ķēdes
Esam ērti iekārtojušies auto krēslā un dodamies kur jau nu mums katram ir jādodas, protams sniega ir daudz un piebraucamie ceļi ir grūti izbraucami un lai nu kā arī nebūtu, riepas ir labas un dodamies cauri sniega valnim, jo piebraukt tuvāk galamērķim noteikti būtu svarīgāk kā gabaliņu paiet kājām…
Ar visām labajām riepām sēžam iestiguši sniega valnī, skatāmies apkārt un ir tikai viens variants, vajadzētu kas palīdz auto izstumt, bet izskatās kad neviens labprātīgi palīdzēt netaisās un tad nu mēs sēžam un gaidam uz brīnumu…
Otrais variants būtu iestiguši sniega valnī, saprotot kad auto nekur nekustēs izņemam no auto sniega ķēdes ( stiprinājumus), nav gan ērti ,jo auto ir iestidzis un visur ir sniegs, taču mums izdodas piestiprināt riepai stiprinājumu un nu jau pašu spēkiem, lēnām bet kustamies uz priekšu. Atšķirībā no sniega ķēdēm šie stiprinājumu ir ērti montējami arī iestigušam auto, ko nav iespējams paveikt ar sniega ķēdēm un kā liecina statistika, 80% vadītājiem tomēr izdodas ziemas laikā vismaz vienu reizi auto iesēdināt sniegā.
sniega frēze
Sniega frēze dārza traktoram
Tiem kam ir lielas teriorijas pie mājās, būs noteikti arī lielāks gabaliņš jāpatīra līdz galvenajam pievadceļam, ar lāpstu novicot šo gabalu noteikti kad būtu iespējams, bet vai nepieciešams.
Sniega pūtējs būtu tieši laikā, tā kā lielas piemājas teritorijas zāliena apkopšanai parasti izmanto zāles pļāvēja traktorīti, tad izdevīgāks variants būtu nevis iegādāties atsevišķu sniega pūtēju, bet papildelementu zāles traktorītim, šādi varēsiet gan iekonomēt naudu, vai ar to pašu ieguldījumu, iegādāties kvalitatīvāku tehniku.
varoņdarbs
apsildes kabeļi jumtam
Mūsu klimata zonā kad atkušņi un sals ir ierasta lieta uz jumta karnīzēm gribot negribot veidojas lāstekas, tās lauž gan jumta teknes, gan bojā pašu jumta segumu. Tad nu katrs ķeras pie saviem trikiem kā atbrīvoties no šīm lāstekām, ar gariem grābekļiem žonglējot uz trepju pakāpieniem, cik veiksmīgi tas notiek, atkarīgs vien no paša izdomas un veiklības.
Bet ir arī alternatīva šim pasākumam uz jumta uzstādot apsildes kabeļus, tos pieslēdzot pie termo regulatora iespējams iestatīt, gan ieslēgšanās gan izslēgšanās temperatūru, jo kā zināms stipros plusos un mīnusos, lāstekas neveidojas. Ar termo regulatora palīdzību iespējams krietni ieekonomēt uz elektrības patēriņa, kas ziemas periodā protams rada papildus izmaksas, taču izvairīsimies no riska kad krītoša lāsteka nodarīs pāri garāmgājējam vai pašam.
sniega lāpsta
Alternatīva sniega lāpstai ? Šādu alternatīvu nav, ir tikai neveiksmīgi meiģinājumi to aizstāt, sniega lāpsta ir un izskatās kad paliks mūsu vislielākais palīgs cīņai ar sniegu.