Plīsusi kanalizācijas caurule – kā to salabot?
Nereti kādu ārēju, nezināmu spēku iedarbības rezultātā, tiek ielauztas vai ieliektas kanalizācijas caurules. Varbūt tas arī nebūtu nekas traks, taču bieži ir apgrūtināti ,vai pat neiespējami nomainīt visu salauzto caurules posmu. Kā šo problēmu vienkārši iespējams atrisināt, uzzināsi šajā rakstā.
Plīsušas, salauztas kanalizācijas caurules remonts
Kad esam atraduši salauzto caurules posmu (1.att), uzmanīgi atbrīvojam cauruli no zemes, to pēc iespējas mazāk traumējot, jo kaut ar aci neredzami, cauruli no trieciena var klāt sīkas plaisas. Tieši šo sīko plaisu dēļ, jaunu caurules starposmu nogriežam lielāku (3.att). Kad jaunā starposma izmēri atzīmēti, nogriežam sauztos kanalizācijas caurules galus (4.att).
Visērtāk kanalizācijas caurules būs griezt, izmantojot leņķa slīpmašīnu, ar tai montētu, dimanta griešanas disku. Kaut arī dimanta griešanas diski paredzēti betonam un akmenim, tie lieti arī noder plastmasas griešanai, jo plasmastasa tiek atri nogriezta, to nekausējot.
spiest uz attēla, lai palielinātu
Lai būtu iespējams savienot caurules, nepieciešama uzmava caurules savienošanai un šeit ir ļoti būtiski iegādāties nevis montāžas uzmavas, bet remontuzmavas. To galvenā atšķirība ir uzmavas iekšpusē atrodošā atdure, montāžās uzmavai tā nepieciešama, lai ērtāk būtu iespējams savienot caurules, neļaujot caurules galam aiziet tālāk par uzmavas vidusdaļu. Remontuzmavai šāda atdure nav, tādēļ kanalizācijas caurules starposms ir viegli montējams, nekustinot caurules izvades galus.
Tā kā remontuzmavu vispirms ir nepieciešams pilnībā uzvilkt uz starposma, tad šeit neiztikt bez slīdziedes (5.att), tā paredzēta vieglākai kanalizācijas cauruļu montāžai, atvieglojot gumijas blīvju slīdamību. Kad abas remontuzmavas montētas uz starposma, starposmu ieliekam paredzētajā vietā (6.att). Caurules savienojam, remontuzmavu montējot savienojuma vidusdaļā, lai uzmavu neaizdzītu par tālu, ieteicams pirms montāžas veikt atzīmes uz caurules galiem (7.att). Kad darbiņs paveikts, varam aizrakt cauruli (8.att), kanalizācijas caurules ieteicams montēt zem zemes, ar smilts slāni. Smilts, grunts sasalšanas, vai zemes līmeņa izmaiņu gadījumā, būs kā spilvens, kas padosies nelielām deformācijām, netraumējot cauruli.
spiest uz attēla lai palielinātu
Neliels apskats par kanalizācijas caurulēm
Baltās kanalizācijas caurules paredzētas tikai iekšdarbiem un atklātās zonās, tādās kā pievadi no izlietnes līdz kanalizācijas izvadam sienā. Šīs caurules nav ieteicams iebūvēt paliekošās konstrukcijās, sienas, grīdas utt. Cauruļu pieejamie diametri – (Dn-32, Dn-40, Dn-50).
|
|
Pelēkās kanalizācijas caurules paredzēts izmantot iekšdarbos, iebūvējamās zonās (sienās, grīdās utt). Pelēkās caurules pārsvarā nopērkamas divu veidu, ar biezākām caurules sieniņām un plānākām, līdz ar to arī ir atšķirīgs to kalpošanas laiks un izsturība pret sārmiem. Cauruļu pieejamie diametri – (DN-50, Dn-75, Dn-110)
|
|
Oranžās kanalizācijas caurules paredzētas ārdarbiem, zem zemes līmeņa, to sieniņu biezums ir nedaudz lielāks kā pelēkajām kanlizācijas caurulēm. Līdzīgi kā pelēkās kanalizācijas caurules, arī šīs ir iedalāmas divos veidos, seit atšķirība ir trausluma ziņā, lētākās trauslākas, dārgākās izturīgākas. Cauruļu pieejamie diametri – (Dn-110, Dn-160, Dn-200, Dn-250, Dn-315, Dn-400, Dn-500). |
|
Dubultsienu kanalizācijas caurules paredzētas ārdarbiem stingri noslogotās vietās, brauktuvju malās, zem ceļiem, ietvēm, utt. Šīm caurulēm ir dubultas sieniņas, ar perforētu ārējo apvalku, tādēļ tās var izturēt lielu spiedienu. Cauruļu pieejamie diametri – (Dn-110, Dn-160, Dn-200, Dn-250, Dn-315, Dn-400, Dn-500, Dn-630).
|