Dārza šūpoles – ātri un vienkārši
Nepieciešamie materiāli
Lai izveidotu šāda veida šūpoles, būs nepieciešami šādi materiāli:
*)Apaļkoki 150 mm diametrā un 3200 mm garumā (4 gab.) – šūpoļu stabi;
*)Apaļkoki 150 mm diametrā un 3000 mm garumā (1 gab.) – šūpoļu balsts;
*)Vītņstieņi 20 mm diametrā un 350 mm garumā (4 gab);
*)Dēļi 550 mm garumā, 200 mm platumā un 20 m biezumā – šūpoļu sēdekļi;
*)Pītā virve šķērsgriezumā vismaz 10 mm un garumā 8000 mm;
*)Cements un grants.
Vietas izvēle un sagatavošana(1.att)
Vietas izvēle ir diezgan svarīgs process, kas ir jāatrisina pirms šūpoļu konstruēšanas. Ideālā variantā šādām šūpolēm nepieciešams 5000 mm X 5000 mm liela platība. Uz šāda zemes pleķīša šūpoles varēs izmantot, nebaidoties par traumu gūšanu. Zemes gabalam jābūt līdzenam un bez dažādiem objektiem, kurus nav iespējams pārvietot.
šūpuļkrēsls, šupoles, šūpoties, šūpuļtīkls, koka šūpoles, paštaisītas šūpoles, pagalms, pagalma aprīkojums, eksterjers, dārza mēbeles, Šūpolēm būs nepieciešams izveidot stabilus, betonētus stabiņveida pamatus 600 mm dziļumā. Tādēļ nepieciešams izrakt četras bedres attālumos, kādi norādīti 1. attēlā, pieņemot, ka zaļais laukums ir izvēlētais zemes gabals, bet brūnie laukumi ir atzīmēti kā bedres pamati (sk. 1. attēlu).
Materiālu sagatavošana
Nākošais solis pēc vietas sagatavošanas ir šūpoļu izejmateriālu apstrāde. Šis solis ir atbildīgs, jo šūpoles pamatā domātas bērnu lietošanai. Visas koka detaļas šūpoļu konstrukcijai ir jāatzaro un jānomizo, raupjās vietas jāapstrādā ar smilšpapīru, lai tās nevarētu traumēt tos, kuri šīs šupoles lietos. Apaļkoku galu lejasdaļu (aptuveni 500 mm no gala) nepieciešams apstrādāt ar darvu. Lai šūpoles kalpotu pēc iespējas ilgāk, koka detaļas ieteicams noklāt ar antiseptiķi.
Šūpoļu konstrukcijas montāža (2. att, 3.att, 4.att)
Šūpoļu konstrukcijas montāžai būs nepieciešama vismaz divu cilvēku komanda – vienam pašam to izdarīt būs diezgan sarežģīti. Lai arī materiālus iespējams sazāģēt jau iepriekš, ieteicams tos tikai sagarināt, un nepieciešamos iezāģējumus veikt konstrukcijas montāžas procesā, jo, lai arī cik precīzi tiktu veiktas atzīmes, liekot detaļas kopā, pavisam precīzu rezultātu panākt ir sarežģīti.
1. solis – Ievietojam šūpoļu stabus tiem paredzētajās vietās (3.att. A un B), sakrustojam tos, veicam nepieciešamās atzīmes iezāģējumiem. Pēc tam veicam iezāģējumus (2.att.) un sastiprinām stabu pārus ar vītņstieņiem. Nostiprinām stabus tiem paredzētajās vietās.
2.solis – Izurbjam šūpoļu balstam caurumus, kā norādīts 4. attēlā (4.att, C1) un ievietojam apaļkoku tam paredzētajā vietā (3. att. C). Pēc tam to sastiprinām ar vītņstieņiem.
3.solis – Kad šie soļi veikti, laiks izveidot šūpoļu sēdekli (3.att. D). Sēdekli veidojam no dēļa, kura izmēri ir 200 mm X 550 mm X 30 mm. Dēlī izurbjam caurumus, kā attēlots 4. attēlā (4.att, D1). Kad viens šūpoļu sēdeklis ir izgatavots, tādā pašā veidā izgatavojam arī otru.
4. solis – Kā pēdējo posmu veicam šūpoļu sēdekļa piekāršanu. Kad tas ir paveikts, šūpoļu konstrukcija ir pabeigta.