Lai caurules neaizsaltu – padomi DIY

Ziema atnāk negaidot un tā ne tikai pārsteidz nesagatavotus ceļu uzturētājus bet arī mūsu ēkas ūdens caurules un šis tad nu ir tas laiks, kas parāda cik labi esam sagatavojušies ziemas atnākšanai. Ūdens caurules aizsalšana ir viens no nepatīkamākajiem ziemas vēstnešiem, lai tā nenotiktu ir javeic tikai pāris svarīgi sagatavošanās darbi, nosiltināt un iebūvēt ūdens caurules tā lai tām netiktu klāt sals, bet bieži ir ļoti komplicētas vietas kur caurules iebūve ir neiespējama vai ļoti sadardzināta, arī šajās vietās ir pieejams risinājums.

Cauruļu apsildes kabelis ir viens no efektīvākajiem risinājumiem, it īpaši ja caurule ir jau uzstādīta, apsildes kabeli  uzstādīšana ir vienkārša to aptinot ap problemātisko cauruli vai tās posmu un izolējot ar siltumizolācijas materiālu. Pie caurules apsildes kabeli nostiprinam ar plastmasas vadu savilcējiem vai līmlentu, moderniem apsildes kabeļiem nav nepieciešams termoregulators, jo tie ir pašregulējoši, kas nozīmē ūdens temperatūrai noslīdzot zem 10+ grādiem , kabelis pats automātiski ieslēgsies, apsildes kabelis darbojas no 230v sprieguma un tā galā ir iestrādāta kontaktdakša, kad apsilde nav nepieciešama atliek tikai atvienot elektrības padevi izraujot kontaktdakšu.

Apsildes kabelis caurulēm, apsildes kabelis Devi, kabelis pie caurules

Cauruļu izolācijai ieteicamāk būtu lietot šim mērķim paredzētās izolācijas čaulas, visērtāk lietojamās būs izolācija no akmens vai stikla vates kas pārklāta ar pašlīmējošu folliju savienošanai, taču šis materiāls arī būs viens no dārgākajiem. Kā alternatīvu cauruļvadu izolācijai varam izmantot siltumizolācijas čaulas no putoplasta, putopolietilēna vai kaučuka, ja tomēr esat nobriedis palikt pie standarta vērtībām, kādiem no vates izolācijas materiāliem, tad ieteicams apsvērt iespēju nedaudz ieekonomēt un iegādāties cauruļu izolāciju ruļļos, kas tāpat kā čaulas pārklātas ar folliju, tiesa šo izolāciju montāžai būs nepieciešams krietni ilgāks laika patēriņš.

apsildes kabelis caurulē, aizsalusi ūdens caurule, termostats apsildes kabelim

Visefektīvākais veids kā cīnīties ar cauruļvada aizsalšanu ir apsildes kabeli ievietojot tieši pašā caurulē, tiesa jau montētā caurulē ievietot apsildes kabeli būs gandrīz neiespējami, taču ja cauruli ir tikai paredzēts uzstādīt, tad noteikti būtu vērts apsvērt šo risinājumu, tāpat kā pārējie sildkabeļi arī šāda veida kabeliem ir pašregulācija, kas nozīmē kad nebūs nepieciešams papildus termostats. Aprīkojot liela diametra cauruli ar apsildes kabeli montējot to caurules iekšpusē būs nepieciešams 3-5 reizes mazāk kabeļa, kā montējot to caurules ārējā daļā (aptinot).

Iegādājoties apsildes kabeli kas predzēts ievietošanai caurulē, pārsvarā tās komplektā ietilpst arī kabeļa pieslēgums ūdens sistēmai, taču lai nebūtu lieki pārsteigumi, ieteicams pirms kabeļa iegādes tomēr painteresēties vai šis veidgabals ir iekļauts kabeļa komplektā vai jāiegadājas atsevišķi, jo pieslēguma veids ir specifisks un ne vienmēr tas atrodams standarta būvmateriālu veikalos.

Vairumā gadījumu tieši par sala upuri kļūst mūsu dārza krāns un ne bez iemesla, jo lai arī atceramies kad laikus no tā nepieciešams izlaist ūdeni, tomēr ziema mūsu apstākļos nāk nevienmērīgi un parasti tas notiek kopā ar dubļiem,  kur dubļi tur neaizstājams palīgs ir dārza krāns. Vienu rītu pamostoties tomēr saprotam kad ziema ir klāt un dārza krāns ir aizsalis, lai ziemas iestāšanos sagaidītu ar pozitīvām emocijām, lieliski noderīgs ir moderns dārza krāns, kuru noslēdzot tas automātiski aizvērs iekšpusē esošo ventili, pie noteikuma kad dārza šļūtene būs atvienota.

Citi raksti

big.M