Arku un locītu formu veidošana no reģipša

arkas veidošana

Pārbūvējot savu mājokli vēlamies izveidot ko neierastu un interesantu, parasti šīs formas tiek veidotas ieapaļas, izmantojot reģipša loksnes kas stiprinātas uz metāla karkasa. Kā šādas formas īstenot, veidojot arkas vai griestu izliekumus, varat uzzināt izlasot šo rakstu.

arkas izveidošana

Veidojam sienā arku

Mēs veidojam arku sienā kuras karkass veidots no kokmateriāliem, šī izveidotā arka pildīs tikai dekoratīvu funkciju, tā izcels zem sienas esošos vecos ķieģeļus. Visu sienu atsegt nebija iespējams, jo siena ir pārāk sliktā stāvoklī, dažās vietās vecie ķieģeļi ir aizstāti ar javu vai baltajiem silikāta ķieģeļiem, tādēļ sienā tika nolemts izveidot arku.


arku veidošana
1.Attēls.

Lai izveidotu arku ar vienādām locījuma līnijām, mums nepieciešams elastīgs lineāls vai līste, ar to atzīmējam un nosakam, kāds būs arkas izliekums (1.att).

arku veidošana
2.Attēls.

Kad izliekums noteikts, ar lenķa slīpmašīnu sagriežam UW profilu sānu malas, lai profilu varētu taisni salocīt, iegriezumus veicam vienādā attālumā, kā arī tiem jābūt 90 grādu leņķī, pret profila sānu malu. Ja locījums ir straujāks, iegriezumus veicam biežāk, savukārt ja loks ir lielāks, tad iegriezumu būs retāk. Sagriezto profilu piestiprinām pie karkasa ar skrūvēm, sekojot lai to loks būtu precīzs (2.att).

arkas izveidošana
3.Attēls.

Lai piegrieztu reģipsi sienas plaknei, to vispirms pieliekam pie sienas (arkas), ar zīmuli atzīmējam un izmantojot figūrzāģi, izgriežam arkas formu (3.att), pēc tam šo reģipsi nostiprinam ar skrūvēm pie arkas metāla profila un sienas karkasa.

arkas izveidošana
4.Attēls.

Līdzīgi kā sagriezām metāla profilu, tā arī sagriežam reģipša loksni, tikai griešanai izmantojam papīra nazīti un leņķi (4.att).

arkas izveidošana
5.Attēls.

Šo sagriezto loksni piestiprinam ar skrūvēm pie metāla profila (5.att).

arkas izveidošana
6.Attēls.

Pāri ejošo gabalu nogirežam ar rokas zāģi (6.att), tagad atliek tikai to nošpaktelēt un nokrāsot.


arkas izveidošana

 Veidojam locītas formas griestus

Griestu izliekumus un formas veidojam līdzīgi, vispirms uz griestiem ievelkot kontūras, lielo apli izveidojām centrā ieurbjot dībeli ar naglu , kuram piestiprinājām auklu ar zīmuli, mazos izliekumus veidojam ar lokanas līstes palīdzību.


arku veidošana
1.Attēls.

Pie šīm līnijām piestiprinam UD profilus (1.att).

arku izveidošana
2.Attēls.

Iepriekš locījuma vietās sagriezām izmantojot leņķa slīpmašīnu (2.att).

arkas izveidošana
3.Attēls.

Kad pie griestiem profili nostiprināti, izveidojam zemāk griestu konstrukciju (3.att.,4.att).

arkas izveidošana
4.Attēls.
arkas izveidošana
5.Attēls.

Pie šīs konstrukcijas pieskrūvējam reģipsi (5.att), loka vietās reģipsi pārlaižot kādu gabaliņu pāri konstrukcijai.


Kad reģipsis nostiprināts, uz reģipša loksnes augšdaļas nokopējam locījuma vietas (6.att), svarīgi lai ievelkot līniju, zīmulis būtu novietots vertikāli. Pie nokopētajām līnijām pieskrūvējam UD profilu (7.att), kuram tāpat kā to paveicām augšdaļas profilam ir izveidoti iegriezumi. Lieko reģipša loksnes daļu nogriežam ar rokas zāģi (8.att).
Locījuma vietās piestiprinam reģipša gabaliņus, kuriem vienā pusē veikti precīzi iegriezumi, pa noteiktam attālumam (9.att.,10.att), tagad atliek tikai griestus nošpaktelēt un nokrāsot.

arkas izveidošana
6.Attēls.
arkas izveidošana
7.Attēls.
arkas izveidošana
8.Attēls.
arkas izveidošana
9.Attēls.
arkas izveidošana
10.Attēls.

Veidojot griestu konstrukcijas, apšujot sienas, griestus vai grīdas mums jāizmanto tieši šajās vietās paredzētās ģipškartona plāksnes, tās ir zilas, sarkanas, baltas u.c bet vai tu zini cik tad patiesībā daudz ir šo plākšņu veidu – Lasīt ŠEIT

reģipsis, ģipškartons, rīgas reģipsis, knauf ģipškartons, nogips ģipškartons, reģipsis cena

Citi raksti

big.M