Būvējam siltumnīcu no polikarbonāta
Pavasaris ir tas laiks kad cilvēkā mostas stādīšanas un būvēšanas instinkts un pastiprināti piedomājam pie tā ko ēdīsim – protams veselīgi un kur gan citur to visu ņemt kā no paša dārza un šeit bez siltumnīcas nu nekādi neiztikt. Ja siltumnīcas nav tad ir īstais laiks lai to iegādātos – tikai kādu? Sanaglot pašam no kokmateriāliem vai iegādāties ko plastisku – šoreiz polikarbonāts uzvar cīņā ar veco labo koka siltumnīcu, bet stāsts tikai sākas ar polikarbonāta siltumnīcas iegādi veikalā vēl šis brīnums jāsaliek….
Brīnums nebūtu nekāds brīnums ja ieraugot šos skrūvju un stiprinājumu daudzumus neaizrautos elpa, ne jau no sajūsmas bet apziņas kas skaidri liek noprast, kad šis viss būs jādabū kopā lai izveidotos gala rezultātā polikarbonāta siltumnīca kura protams atdarīs mums ar sulīgiem tomātiem – Varbūt… Starp citu ja domājat kad siltumnīcu iespējams atvest vidusmēra ģimenes auto tad noteikti kļūdāties jo polikarbonāts siltumnīcai kaut satīts rullī nav nekāds mazais vezums, pie tam man ir paveicies un ruļļi ir veseli divi, tā kā iegādājoties noteikti sarunājam piegādi, ja vien protams jums nav milzīgs jumta bagāžnieks.
Pirmos noteikti skrūvējam polikarbonāta siltumnīcas galus, tā sakot ievingrinot pirkstiņus lielajam rāmja skrūvēšanas pasākumam. Saskrūvētās siltumnīcas rāmja gala daļas novietojam uz polikarbonāta un uzzīmējam to formas uz loksnes kuras vēlāk izgriežam, jo jā sapratāt pareizi – siltumnīcas polikarbonāta daļas būs jāizgriež pašam, bet ar figūrzāģi šī lietiņa veiksies samērā ātri, ja vien protams būs pareizais asmenis figūrzāģim, polikarbonāta griešanai vislabāk noderēs asmenis ar smalkiem zobiem, metāla griešanas asmenis.
Polikarbonāta siltumnīcas rāmja salikšana nav sarežģīta, taču darbietilpīga gan, visas mazās skrūvītes un stiprinājumi jāsavieno cieši jo pašas siltumnīcas rāmja daļas veidotas no plāna metāla un slikti saskrūvēta tā noteikti ātri beigs savu eksistenci, taču ar pareizo pieeju domājams polikarbonāta siltumnīca izturēs 15 gadus.
Lieli vēji spēj aizraut līdzi sev arī smagas koka rāmja siltumnīcas, taču vieglās polikarbonāta siltumnīcas izkustināšana noteikti vējam neradītu problēmas, tādēļ siltumnīcas rāmis noteikti jānostiprina iebetonējot pamatu zemē kopā ar metāla rāmi lai vējam nebūtu kur ieķerties un ideāli priekš nelūgtajiem viesiem – kurmjiem. Siltumnīcas perimetrā izrokam pamatu daļu un tad uz tās uzstādam siltumnīcu ierokot un noblietējot zemi, lai izvairītos no nezāļu rašanās siltumnīcā, vēlams būtu pamatu daļā ieklāt plēvi vai ģeotekstilu, šādā veidā atdalot siltumnīcas zemi no ārpasaules, vienu vārdu sakot nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu.
Polikarbonāta montāžu siltumnīcai sākam ar mazākajiem gabaliem – durvis, enģes, gumijas un polikarbonāts prasa samērā lielu pacietību bet iekšējais dzinējspēks pēc svaigajiem zaļumiem liek neapstājoties doties tālāk.
Lielo lokšņu polikarbonāta montāža siltumnīcas rāmim ir tīrais nieks, lieli laukumi bet montāža ir ātra un siltumnīca ir gatava, ieteikums vienīgi saudzēt skrūves montējot siltumnīcas rāmi un polikarbonātu, liekas kad kāds tās speciāli saskaitījis lai nebūtu nevienas liekas skrūvītes, protams man pietrūka un skrūves ir specifiskas un tieši šādu skrūvju iegāde prasīja vairāku veikalu apmeklējumi pirms nokļuvām līdz īstajām. Polikarbonāta lokšņu galus kas pieduras pie zemes aizlīmējam ar līmlentu, nezinu vai tas ir labi un varbūt kāds nepiekritīs bet kaut kāda doma tajā visā ir – putekļi un kukaiņi.
Ieteikums ko neizdarīju – ideāli būtu ja siltumnīcas apakšā pie polikarbonāta ieraktu koka dēlīti vai ko citu kas aizsargātu polikarbonāta loksnes no trimera apļaujot zāli ap siltumnīcu.
Varbūt kādam tas būs jaunums bet zemi siltumnīcā ieteicams mainīt ik pa trim gadiem, man ir cits risinājums uzstādot siltumnīcā kastes ar zemi, vieglāk apčubināt stādus un nomainīt zemi, nemaz nerunājot par nezālēm un pie šāda risinājuma es zemi mainu katru gadu un ticiet viss aug griezdamies.
Rezumē – polikarbonāta siltumnīcas montāža aizņem aptuveni 2 dienas + pamati, tas būtu tikpat ilgi cik izveidot koka karkasa siltumnīcu, protams neviens nezin cik ilgi kalpos šī polikarbonāta siltumnīca, bet koka rāmja siltumnīcu sanāks par uzbūvēt par 60-70% lētāk kā siltumnīcu no polikarbonāta un izvēloties īsto plēvi kuras kalpošanas laiks ir līdz 8 gadiem, koka rāmja siltumnīca nemaz neizklausās tik slikti – protams ar domu ja rokas aug no īstās vietas. Nenoliedzami siltumnīca no polikarbonāta izskatās glauni un par plēves maiņu varam aizmirst, siltumnīcas metāla rāmis gan neizraisa pārliecību bet ja rīkosimies uzmanīgi tad siltumnīca kalpos godam.
<strong>Paldies Mr. Sviestim par iesūtīto materiālu</strong>