Celtniecības putekļu sūcējs – izveido pats
Kad darbs ir padarīts tad pārsvarā atliek tik vien kā satīrīt savu darba vietu, taču pēc labi padarīta darba nereti ir labi daudz atkritumu kas iet roku rokā ar lielu nogurumu un šmuces savākšanai ir jūtams enerģijas trūkums, labs meistars protams savu darba vietu aiz sevis vienmēr sakopj un šeit neaizvietojams palīgs ir celtniecības putekļu sūcējs.
Labs celtniecības putekļu sūcējs nebaidās no putekļiem un lielākiem atkritumiem bet diemžēl praksē tas izskatās mazliet citādāk, lielākam vairumam būvnieku tomēr ir vidējās klases putekļu sūcēju, tāds pārejas modelis no mājas uz labu celtniecības putekļu sūcēju, kuram patīk kad viņa putekļu filtru pabužina ik pa 10 minūtēm, kas pēc grūti pavadītas dienas nemaz neliekas uzjautrinoši.
Viens no risinājumiem kā izvairīties no mūžīgā aizsērējušā filtra efekta putekļu sūcējam ir izveidot starpkonteineru, atkritumu savākšanas kasti kas atrodas starp putekļiem un putekļu sūcēju. Interneta dzīlēs ir daudz piemēru kā ko līdzīgu izveidot, lai pārbaudītu vai patiešām šāds joks izdosies, nolēmām sekot izplatītākajam modelim pa pēdām un izveidot ko līdzīgu.
Ņemam kasti ar vāku kuru iespējams noslēgt, pārsvarā izmantojamais materiāls ir krāsu spaiņi vadoties pēc principa, lielāks – labāks. Uz kastes mums vajadzēs novietot konusu, šeit ideāli noder ceļu brīdinājuma konuss, konusu arī iespējams izveidot no metāla, taču konusa iekšpusē notiks gaisa turbululence kā rezultātā putekļi un to daļiņas berzīsies gar konusa sieniņām uzladējot metālu ar statisko elektrību kura protams izlādēsies caur mūsu ķermeni izraisot ne visai patīkamas izjūtas, tādēļ pateicīgāks risinājums būtu izmantot plastmasu kā brīdinājuma ceļu konusa gadījumā.
Konusa augšējā sānu daļā nepieciešams izveidot ieeju ieplūstošajam gaisam, šeit lieliski noderēs kanalizācijas caurules savienojums, ieeju jāveido pēc iespējas slīpāk kas liktu ieplūstošajam gaisam rotēt konusa iekšpusē. Gaisa ieplūdei izmantojām regulējamu kanalizācijas savienojumu, kuru pārdalot tas mums radīja ideālu nepieciešamo formu, savienojumu nostiprina izmantojot metālu un kniedes beigās to hermetizējot ar silikona mastiku.
Konusu nostiprina konteinera vākā, princips līdzīgs izmantojot metālu un kniedes, vienīgā atšķirība kad šeit tika izmantota blīvgumija no kanalizācijas pieslēguma podam, kas atradās īstajā laikā un vietā pie rokas un ideāli noderēja mūsu projektam. Konusa galu mazliet pēcāk gan nogriezām īsāku, lai tas atbilstu iesūcošās caurules diametram un neradītu putekļu sablīvēšanos konusa galā.
Konusa vākam izmantojam finieri, kura centrā tiek ievadīta caurule, ērtībai caurules galu veidojam lokāmu un vāka centrālā daļā finieri ieklājam dubultā lai ievadītā caurule konusā stāvētu taisni.
Katrs veido citādāk un katram ir savi uzskati, tādēļ par gaisa ieplūdes cauruli konusā bija ļoti dalīta informācija taču pārbaudot atkrituma konteinera darbību praksē labākais rezultāts tika panākts ja caurule biedzas līdz ar vāku konusa iekšpusē.
Pēc testa veikšanas jātzīst kad šāds atkritumu konteiners lieliski noderēs savācot koka skaidas un putekļus kas veidojas darbojoties ar koku un līdzīgiem priekšmetiem, jo līdz putekļu sūcēja korpusam nonāk tikai paši smalkākie putekļi, kas nonākot konusā ir tik viegli kad nespēj iekrist apakšējajā konteinerī, rezultātā 95% kokskaidu tomēr veiksmīgi nonāk atkritumu konteinerī, kas liecina kad šim pasākumam konteineris ir lielisks palīgs.
Vislielākā cīņa parasti mums tomēr notiek ar telpu iekšdarbu putekļiem, slīpētās špakteles paliekas šo putekļu savākšanai rezultātā līdz putekļu sūcējam nonāk 60% smalko putekļu un tikai 40% no visiem iesūktajiem putekļiem uzkrājas savākšanas konteinerī, kā rezultātā ir jāatzīst kad tomēr šo putekļu savākšanai būs nepieciešams cits risinājums.
Atkritumu savākšanas konteinera izgatavošanai nepieciešams tikai puse dienas, taču laika ekonomija ko ar konteinera palīdzību iespējams panākt atsver konteinera izveidē patērēto laiku, plus šādā veidā savācot putekļus paildzinam arī paša putekļu sūcēja darba mūžu un ieekonomējam naudu, ja jūsu putekļu sūcējam tiek izmantoti maināmi papīra maisi.