Reģipša konstrukcijas izveide griestiem
Veicot remontu mājās vai dzīvoklī, nereti vēlamies ko interesantu un neierastu. Parasti šie jauninājumi tiek veikti, izveidojot no reģipša konstrukcijas, dažādus izvirzījumus un kastes. Cilvēkiem kas ar to nav saskārušies, šādu izvīrzījumu veidošana liekas tikai tāls sapnis – šajā rakstā ieskatīsimies, kas tad īsti lācītim vēderā…
Primkārt, nepieciešams izdomāt kāda izskatīsies gala konstrukcija. Mēs izvēlējamies izveidot reģipša kasti, kas izveidota pa telpas perimetru un stiprināta pie griestiem. Protams šī konstrukcija papildināta ar divu veidu gaismas ķermeņiem un griestu vidū uzklātu īpaša stila apmetumu.
Augšdaļā varam redzēt izveidotu konstrukcijas shēmu, kuru tad arī mēģināsim realizēt dzīvē, kā tas paveicams skatieties zemāk.
Pirmais ar ko sākam, nosakam precīzu griestu horizontālo līmeni, līmeņa noteikšanai izmantojam lāzera līmeņrādi (1.att) un atzīmējam līnijas telpas stūros. Kad līmeņa atzīmes telpas stūros veiktas, nepieciešams atzīmēt reģipša konstrukcijas augstuma atzīmes, mūsu gadījumā tie būs 18 centimetri no griestiem. No līmeņa atzīmēm, nomērām un ievelkam līnijas reģipša konstrukcijai, visos telpas stūros. Šīs augšējās līnijas savstarpēji savienojam ar strīpsiša palīdzību (2.att). Šādi esam ieguvuši taisnu un precīzu līniju.
Pie šīm atzīmēm, pa telpas perimetru pieskrūvējam UD metāla profilu, to montējam izmantojot skrūves vai dībeļus (3.att, 4.att). Kad UD profils piemontēts, nosakām un atzīmējam (uz griestiem) konstrukcijas attālumu no sienas. Mūsu gadījumā šis attālums ir 23 centimetri no sienas. Šīs atzīmes tāpat savienojam ar strīpsiša palīdzību (5.att) uzistot strīpu, pie kuras montējam UD profilu (6.att).
Sienas UD perimetrā ievietojam 29 centimetrus garu horizontālo CD profilu (7.att), savukārt tajā, ievietojam 18 centimetrus garu vertikālo CD profilu (8.att), abus profilus nolīmeņojam un savienojam ar skrūvēm (9.att). CD profili savstarpēji nav savienojami, to neļauj profilu metāla maliņa, tādēļ šo maliņu nepieciešams nedaudz atlocīt, to paveicam ar knaibļu palīdzību.
Horizontālā CD profila galā montējam UD profilu (10.att), kuru nostiprinām ar skrūvēm. CD profilus montē 60 centimetru attālumā vienu no otra, kad tie piemontēti, visu konstrukciju nolīmeņo (11.att) un savstarpēji savieno ar skrūvēm. Līdz ar to metāla nesošais karkass ir pabeigts (12. att) – laiks reģipša montāžai.
Pirmo pieskrūvējam reģipsi pie konstrukcijas apakšējās daļas, pāri ejošo reģipša daļu, precīzi nogriežam ar rokas zāģi (13.att). Pēc tam pieskrūvējam augšējās horizontālās un augšējās vertikālās reģipša loksnes (14.att). Pirms montējam pēdējo gala loksni, nepieciešams ar špakteļmasu noklāt augšējo vertikālo loksni (15.att), jo pēc gala loksnes montāžas to būs grūti paveikt.
Tā kā konstrukcijā tiks izvietoti gaismas ķermeņi kas apgaismos griestus, tad nolēmām tos padarīt interesantākus, ar savdabīga apmetuma palīdzību (16.att)
Par šāda tipa apmetuma uzklāšanu lasīt – ŠEIT
Kad apmetums uzklāts un vertikālā daļa nošpaktelēta, montējam konstrukcijas gala loksnes (17.att, 18.att). Visu konstrukciju noklājam ar špakteļmasu, un konstrukcijas ārējā malā lietojam metāla stūri, kuru pārklājam ar špakteļmasu (19.att, 20.att).
Špakteļmasu uzklājam vairākās kārtās, pēc nožūšanas noslīpējam. Lai gala loksnes mala būtu līdzena, tai piemontējm PVC logiem paredzēto reģipša stiprinājuma plastmasas līsti (21.att).
Beigās visu konstrukciju nokrāsojam (22.att, 23.att) un ievietojam gaismas ķermeņus. Apkšdaļā ievietojām 12 voltu sprieguma 35 watu spuldzītes, savukāt aukšdaļā ziemasvētku rotājumu gaismas cauruli, sarkanīgā krāsā (24.att, 25.att).
Gala rezultātā esam ieguvuši skaistus griestu izvirzījumus, kas ne tikai kalpo kā telpas dekoratīvs papildinājums, bet arī nodrošina to ar gaismu. Telpai nepieciešamo apgaismoju nodrošina 12 voltu apakšējās lampiņās, savukārt romantisku apgaismojumu vakaros rada augšā ievietotais gaismas kabelis.
Ne vienmēr viss ir taisns, dažkārt ir tieši pretēji, apļi, līkumi un visādi sīkumi kas saistīti ar to, jā jau atkal runa iet par reģipša konstrukciju griestiem, tikai nu jau locītām formām – Lasīt ŠEIT