Ūdens sūkņa remonts
Ūdens sūknis mūsu māju apgādā ar ūdeni, taču kā jau ar visām lietām, arī tas ar laiku nokalpo un negrib vairs strādāt tā, kā mēs to vēlētos. Bieži nevaram atļauties nopirkt jaunu un varbūt tas nemaz nav nepieciešams, jo ir iespējams salabot veco. Lai zinātu kā to paveikt, tev noteikti jāizlasa šis raksts.
Ūdens sūkņa remonts
Ūdens sūknis jau labu laiku (5 gadus) strādā bez problēmām, bet kādu laiku tas vairs neizslēdzas.(1.att)
Pirmais ko darām, atvienojam no elektrības.(2.att) Nolaižam visu ūdens spiedienu, kas atrodas sūknī.(3.att) Kad spiediens nolaists, aizgriežam aizejošos krānus (4.att) un atvienojam sūkni.(5.att)
Kad tas izdarīts, pirmais ko pārbaudām vai hidroforā Attēls 2atrodošais gumijas balons nav traumēts. Tāpēc atskrūvējam hidroforu, (6.att, 7.att) izlejam tajā sakrājušos ūdeni (8.att) un izņemam balonu.(9.att)
Izņemot balonu tas ir vesels tikai pilns ar vairāku gadu laikā sakrātiem nosēdumiem, (10.att) tāpēc izmazgājam to.(11.att) 40% gadījumu ūdenssūkņa neizslēgšanas vai biežas ieslēgšanas gadījumā vainīgs ir gumijas balona defekts ,vai krities spiediens hidroforā atrodošajam gaisam att. . Pēc tam pārbaudām vai nav traucēta padeve uz ūdens Attēls 3sūkņa spiediena releju.(13.att) Atskrūvējot to izrādās, ka tas ir pilns ar nogulsnēm un noņemot detaļu ar ko ir savienots ūdens sūknis un spiediena relejs, caurumu pa kuru ūdenim būtu jānokļūst pie spiediena releja ir aizsērējis.(14.att, 15.att)
Šī ūdens kanāla aizsērēšana ir 30% vaininieks sūkņa neregulārai darbībai. Mēs to iztīrām,(16.att, 17.att) un sākam skrūvēt sūkni kopā. Pirmo atliekam savā vietā hidroskopa balonu (18.att).
Lai mazinātu risku, ūdens vai gaisa noplūdei savienojumos lietojam hermētiķi.(19.att, 20.att) Skrūvējamossavienojumus izolējam ar paklulām (21.att) un pakulu smēri.(22.att, 23.att, 24.att, 25.att, 26.att)
Kad esam visu savienojuši ,iepildām gaisu hidrosforā, (27.att, 28.att) to izdarām ar auto pumpja palīdzību. Spiediens jāiepilda no 1,5atm-1,8atm. Tad pievienojam sūkni atpakaļ ūdens apgādes sistēmai, drošības pēc vecās blīves nomainām pret jaunām. (29.att) Kad sūkni esam pievienojuši, pirms tā palaišanas iepildām sūknī ūdeni, lai ūdens sūknis varētu ūdeni uzsūkt no ūdens ņemšanas vietas. (30.att)
Atjaunojam ūdens padevi, noregulējam spiediena releju. Garāka skrūve regulē ieslēgšanas spiediena iestādīšanu.(31.att) Īsākā skrūve regulē sūkņa izslēgšanās spiedienu (32.att). Optimālā ūdens sūkņa ieslēgšanās pie 1,5atm un izslēgšanās pie 3,0atm. Pēc iztīrīšanas un noregulēšanas mūsu sūknis atkal darbojas kā jauns.