Veco tapešu noņemšana

Veco tapešu noņemšana ne viemēr ir patīkams process, it īpaši, ja tapetes ļoti stingri turas pie sienām un nepavisam negrib padoties to noņemšanai. Bet, ja ir vēlme atsvaidzināt sava mājokļa interjeru un šajā procesā iekļaut arī tapešu pārlīmēšanu, tad bez tapešu noņemšanas nu nekādi neiztikt. Šajā rakstā apskatīsim, kā, izmantojot dažādus papildlīdzekļus un instrumentus, ātrāk un vienkāršāk noņemt vecās tapetes.

Veco tapešu noņemšana
Attēls 1

Pirms tapešu noņemšanas un līmēšanas atbrīvojam telpu no mēbelēm un  citiem priekšmetiem, kas apgrūtinātu strādāšanu. (1.att, 2.att) Grīdas segumu vēlams pārklāt ar aizsargplēvi (3.att) un plēves sānus pielīmēt pie grīdas (4.att) ar krāsotāju lentas palīdzību. Aizsargplēve pasargās grīdu no ūdens un tapešu līmes.

Veco tapešu noņemšana
Attēls 2
Veco tapešu noņemšana
Attēls 3
Veco tapešu noņemšana
Attēls 4

Kad esam visu sagatavojuši, laiks ķerties pie tapetēm. Tās kaut kādā veidā nāksies dabūt nost no sienas. Vispirms mēģinam tapetes noplēst. Ja tas neizdodas vai darbs rit ļoti lēni, nāksies tapetes samitrināt. Tapetes samitrināsim ar silta ūdens palīdzību, tam piejaucot trauku mazgājamo līdzekli (5.att). Trauku mazgājamais līdzeklis ātrāk sašķīdinās veco tapešu līmi un tā putas neļaus ūdenim tik ātri notecēt no sienas. Ūdeni uz tapetēm uzklājam ar otas, sūkļa vai rullīša palīdzību (6.att). Pāris minūtes tam ļaujam iesūkties tapetēs, tad tās noplēšam(7.att, 8.att,9.att). Vietās, kurās tapete nevēlas padoties, to vēlreiz samitrinam un noņemam ar špakteļlāpstiņas palīdzību (10.att,11.att). Pirms tapetes noplēšanas tāpat iespējams tapeti nosmērēt ar tapešu līmi, jo tā nenotek no sienas un viegli iesūcas tapetē.

Veco tapešu noņemšana
Attēls 5
Veco tapešu noņemšana
Attēls 6
Veco tapešu noņemšana
Attēls 7
Veco tapešu noņemšana
Attēls 8
Veco tapešu noņemšana
Attēls 9
Veco tapešu noņemšana
Attēls 11

Kontaktiem un slēdžiem noņemam dekoratīvos paneļus (12.att) un ar papīra nazīti apgriežam apkārt tā metāla rāmītim (13.att). Pēc tam tapeti samitrinam (elektrībai jābūt izslēgtai) un noplēšam (14.att). Šādi rīkojoties, kontakts nebūs jāizņem no tā ligzdas un pēc tam jāievieto atpakaļ, kas, kā zināms, ne vienmēr notiek tik gludi, cik mēs vēlētos.

Veco tapešu noņemšana
Attēls 12
Veco tapešu noņemšana
Attēls 13
Veco tapešu noņemšana
Attēls 14

Tapetes, kuras neuzsūc ūdeni (krāsojamās vai mazgājamās), vēlams noberzt ar rupju smilšpapīru un tikai tad apstrādāt ar ūdeni.
Ja tapetes ļoti stingri turas pretī un negrib padoties noņemšanai, varam izmantot adatu rullīti (15.att). Ar adatu rullīti apstrādājot sienu, tapetē izveidojas daudzi mazi caurumiņi, pa kuriem ūdens var nokļūt aiz tapetes un atmiekšķēt tapešu līmi.

Veco tapešu noņemšana
Attēls 15

Tapetes iespējams viegli noņemt lietojot speciālu tapešu noņemšanas šķīdumu, kas piejaucams pie ūdens. Tas uzlabo ūdens iesūkšanos un izšķīdina tapešu līmi.
Ja neviens no iepriekš minētajiem līdzekļiem netiek galā ar Jūsu tapetēm, vai arī Jūs vēlaties izmēģināt kaut ko jaunu, varat lietot iekārtu tapešu noņemšanai ar tvaiku (16.att). Šāda tapešu atlīmēšanas ierīce darbojas līdzīgi kā tvaika gludeklis. Tās plakni pieliekot pie tapetes, ar tvaika palīdzību tapetes tiek atmiekšķētas un tās kļūst viegli noņemamas.

Veco tapešu noņemšana
Attēls 16

Ceram, ka šis raksts Jums palīdzēja! Novēlam veiksmīgi tikt galā ar vecajām tapetēm!

big.M