Āra sausā tualete – paša spēkiem
Lauku mājās bieži tiek veidotas divas tualetes, viena no tām parasti atrodas ārpus mājas, pasēdēšana šādā tualetē ir sava veida romantika, protams ja to nedarām ziemas laikā. Šajā rakstā jūs varat apskatīt kā notiek šādas āra tualetes būvniecība un varbūt arī jūs, tas pamudinās izveidot ko līdzīgu, pašu sētā.
Tualetes karkasu veidojam no 50 X 100 mm lielām brusiņām, pirmās piegriežam četras vertikālās brusiņas 1,90 metru garumā (1.att), lai karkass būtu izturīgāks, brusu galos izveidojam gropītes (2.att), tās izgriežam ar ķēdes zāģa palīdzību (3.att). Tāpat nogriežam četras, 1,40 metrus garas horizontālās brusiņas.
Brusas savstarpēji sasaistam ar skrūvēm izveidojot rāmi (4.att), vēl atliek piestiprināt augšējās sasaistes brusas, 0.90 metrus garas (5.att) un tualetes nesošais karkass tiek pabeigts. Tālāk ieklājam grīdu, mēs to veidojam no grīdas dēļiem (6.att), bet pirms to ieklājat, pārbaudiet vai karkass novietots 90 grādu leņķī (7.att).
Grīdu ieklājam līdz vietai kur paredzēts izveidot sēžamkasti, tālāk karkasu nostiprinam ar pagaidu atbalsta līstēm, pēc līmeņa (8.att), lai tas viedotos precīzs un taisns. Kasti veidojam no tiem pašiem grīdas dēļiem, pirms tam montējot vertikālas 50 x 50 mm lielas atbalsta līstes (9.att, 10.att).
Lai izveidotu kastes augšējo daļu piestiprinam horizontālas līstes (11.att) un uz tām ieklājam grīdas dēļus (12.att). Kasti veidojam 450 mm augstumā.
Kastes augšdaļā ērtākai sēdēšanai tiks piestiprināts poda vāks, pēc tā izmēriem tad arī izgriežam caurumu (13.att), to paveicam ar figūrzāģa palīdzību.
Laiks montēt jumta spāres, lai jumts labāk izkatītos to veidosim divslīpu. Spāres visvienkāršāk ir aizzīmēt pirms tam tās saskrūvējot, novietojot centrā un atzīmējot griezuma vietas. Vidusdaļu atzīmējam ar līmeņrāža palīdzību (14.att), bet sānu daļu ar leņķa palīdzību (15.att).
Lai spāru gali izskatītos elegantāk, tos izveidojam ieapaļus (17.att), veidojot 250 mm lielu pārkari (18.att).
Tualetes durvis neveidosim no jauna, bet izmantosim jau lietotas, vajadzīgajos attālumos montējam durvju rāmja līstes, kurās nostiprinam durvis (19.att).
Jumta lejasdaļa no iekšpuses būs redzama, tādēļ uz spārēm ieklājam pilno dēļu segumu (latojumu) (20.att). Dēļu galus nogriežam pēc to montāžas (21.att), veidojot 200 mm lielu pārkari.
Lai tualetē nebūtu nepatīkams aromāts, izveidojam ventilāciju, tā smaku no kastes novadīs caur jumtu laukā (22.att). Par ventilāciju izmanotojam kanalizācijas cauruli, to kastē ievietojam izgriežot tajā caurumu (23.att) ar figurzāģa palīdzību, tādā pašā veidā to izvadam caur jumta dēļu segumu.
Tualetes karkasu noklājam ar apšuvuma dēlīšiem (24.att, 25.att), dēlīši ir savākti no dažādiem būvdarbu pārpalikumiem, tādēļ katrai sienai tie ir atšķirīgi. Kā jau kārtīgai būvei pienākas, montējam arī tualetes jumtam vēja dēļus (26.att).
Lai sēžamkastes dēļi nepiesūktos ar nepatīkamām smakām un mitrumu, tās gala sienu un cauruma malas pārklājam ar metālu (27.att, 28.att, 29.att).
Pienācis laiks tualetei mainīt vietu un to pārvietojam ar auto piekabes palīdzību (30.att). Kad tualete novietota tai paredzētajā vietā, tai ieklājam metāla jumta segumu (31.att), protams izveidojam arī jumtiņu ventilācijas caurulei (32.att). Tualetes aizmugures daļā pieskrūvējam atveramu kastes vāku (33.att), caur to ievietosim celtniecības vannu priekš fekālijām.