Āra sausā tualete – paša spēkiem

Lauku mājās bieži tiek veidotas divas tualetes, viena no tām parasti atrodas ārpus mājas, pasēdēšana šādā tualetē ir sava veida romantika, protams ja to nedarām ziemas laikā. Šajā rakstā jūs varat apskatīt kā notiek šādas āra tualetes būvniecība un varbūt arī jūs, tas pamudinās izveidot ko līdzīgu, pašu sētā.

Āra sausā tualete, sausā tualete

Tualetes karkasu veidojam no 50 X 100 mm lielām brusiņām, pirmās piegriežam četras vertikālās brusiņas 1,90 metru garumā (1.att), lai karkass būtu izturīgāks, brusu galos izveidojam gropītes (2.att), tās izgriežam ar ķēdes zāģa palīdzību (3.att). Tāpat nogriežam četras, 1,40 metrus garas horizontālās brusiņas.

āra tualete, sausā tualete
1.Attēls
āra tualete, sausā tualete
2.Attēls

Brusas savstarpēji sasaistam ar skrūvēm izveidojot rāmi (4.att), vēl atliek piestiprināt augšējās sasaistes brusas, 0.90 metrus garas (5.att) un tualetes nesošais karkass tiek pabeigts. Tālāk ieklājam grīdu, mēs to veidojam no grīdas dēļiem (6.att), bet pirms to ieklājat, pārbaudiet vai karkass novietots 90 grādu leņķī (7.att).

sausās tualetes būvniecība
4.Attēls
sausā tualete, āra tualete
5.Attēls
tualetes buvniecība, āra tualete
6.Attēls
ara tualete, sausā tualete
7.Attēls

Grīdu ieklājam līdz vietai kur paredzēts izveidot sēžamkasti, tālāk karkasu nostiprinam ar pagaidu atbalsta līstēm, pēc līmeņa (8.att), lai tas viedotos precīzs un taisns. Kasti veidojam no tiem pašiem grīdas dēļiem, pirms tam montējot vertikālas 50 x 50 mm lielas atbalsta līstes (9.att, 10.att).

sausā tualete, āra tualete
8.Attēls
ārā tualete
9.Attēls
sausā tualete
10.Attēls

Lai izveidotu kastes augšējo daļu piestiprinam horizontālas līstes (11.att) un uz tām  ieklājam grīdas dēļus (12.att). Kasti veidojam 450 mm augstumā.

āra tualete, sausā ateja
11.Attēls
sausā tualete, āra tualete
12.Attēls

Kastes augšdaļā ērtākai sēdēšanai tiks piestiprināts poda vāks, pēc tā izmēriem tad arī izgriežam caurumu (13.att), to paveicam ar figūrzāģa palīdzību.

tualetes buvniecība, ara mazmājiņa
13.Attēls

Laiks montēt jumta spāres, lai jumts labāk izkatītos to veidosim divslīpu. Spāres visvienkāršāk ir aizzīmēt pirms tam tās saskrūvējot, novietojot centrā un atzīmējot griezuma vietas. Vidusdaļu atzīmējam ar līmeņrāža palīdzību (14.att), bet sānu daļu ar leņķa palīdzību (15.att).

āra tualete. mazmājiņa, sausā tualete
14.Attēls

Lai spāru gali izskatītos elegantāk, tos izveidojam ieapaļus (17.att), veidojot 250 mm lielu pārkari (18.att).

āra tualete, sirsninmājas, sausā tualete
16.Attēls
koka rāmis, spāres, āra tualete
17.Attēls
āra sausā tualete, mazmājina, sirsniņmāja
19.Attēls

Tualetes durvis neveidosim no jauna, bet izmantosim jau lietotas, vajadzīgajos attālumos montējam durvju rāmja līstes, kurās nostiprinam durvis (19.att).

Jumta lejasdaļa no iekšpuses būs redzama, tādēļ uz spārēm ieklājam pilno dēļu segumu (latojumu) (20.att). Dēļu galus nogriežam pēc to montāžas (21.att), veidojot 200 mm lielu pārkari.

sausā tualete, āra tualete, sisrsninmāja
20.Attēls
jumta galu apzāģēšana
21.Attēls

Lai tualetē nebūtu nepatīkams aromāts, izveidojam ventilāciju, tā smaku no kastes novadīs caur jumtu laukā (22.att). Par ventilāciju izmanotojam kanalizācijas cauruli, to kastē ievietojam izgriežot tajā caurumu (23.att) ar figurzāģa palīdzību, tādā pašā veidā to izvadam caur jumta dēļu segumu.

āra tualete
22.Attēls
sausā tualete, sirsninmāja
23.Attēls

Tualetes karkasu noklājam ar apšuvuma dēlīšiem (24.att, 25.att), dēlīši ir savākti no dažādiem būvdarbu pārpalikumiem, tādēļ katrai sienai tie ir atšķirīgi. Kā jau kārtīgai būvei pienākas, montējam arī tualetes jumtam vēja dēļus (26.att).

sausā tualete, āra tualete
24.Attēls
āra tualaete, sirsninmāja
25.Attēls
āra tualete, sausā tualete, sisrninmāja
26.Attēls

Lai sēžamkastes dēļi nepiesūktos ar nepatīkamām smakām un mitrumu, tās gala sienu un cauruma malas pārklājam ar metālu (27.att, 28.att, 29.att).

āra tualete, sausā tualete
27.Attēls
āra tualete, sisrninmāja
28.Attēls
āra tualete, sausā tualete
29.Attēls

Pienācis laiks tualetei mainīt vietu un to pārvietojam ar auto piekabes palīdzību (30.att). Kad tualete novietota tai paredzētajā vietā, tai ieklājam metāla jumta segumu (31.att), protams izveidojam arī jumtiņu ventilācijas caurulei (32.att). Tualetes aizmugures daļā pieskrūvējam atveramu kastes vāku (33.att), caur to ievietosim celtniecības vannu priekš fekālijām.

Citi raksti

big.M