Bēniņu kāpnes un to uzstādīšana

kāpņu uzstādīšana

Bieži izmantojam bēniņus dažādu mantu uzglabāšanai, taču lai tur nokļūtu nepieciešamas kāpnes. Ar parastajām kāpnēm to varam paveikt, bet tās nepieciešams uzglabāt dzīvojamā telpā, tādēļ lai neuzglabātu liekas lietas iekštelpās, iesakam iegādāties kāpnes kas iestrādātas lūkā, kā tās uzstādīt uzzināsiet izlasot šo rakstu.

bēniņu kāpnes

bēniņu kāpnes

Iegādājoties bēniņu lūku ar kāpnēm, bieži tā ir krietni lielāka par veco bēniņu lūku, tā tas arī ir mūsu gadījumā. Lūkas platumu iespējams palielināt, taču neaiztiekot sijas, tādēļ pirms iegādājamies lūku, svarīgi ir zināt griestu siju attālumu, vienai no otras, ja šis attālums būs mazāks par lūkas izmēru, tad lai lūku montētu, nāksies izgriezt daļu sijas, kas var negatīvi atsaukties uz griestu nestspēju(1.att).


Bēniņu kāpnes

Tā kā vecās lūkas izmēri ir mazāki par jauno lūku,tad demontējam starp sijām atrodošo griestu konstrukciju,atstājot apakšējos reģipša griestus (2.att).


bēniņu kāpnes

Starp griestu sijām (brusām), izveidojam konstrukciju pēc jaunās lūkas izmēriem (skatīt foto augšā), veidojam to par 10mm lielāku kā jaunā lūka, lai lūkas rāmi uzstādot to būtu iespējams pieregulēt. Kad konstrukcija lūkai izveidota, izgriežam pēc tās izmēriem apakšējos reģipša griestus (3.att).


Bēniņu kāpnes

Izveidotajā karkasā ievietojam bēniņu lūku, tās rāmi pieskrūvējot pie karkasa (4.att).


Bēniņu kāpnes

Pirms rāmi kārtīgi pieskrūvējam, pārbaudam to ar leņķi un pievienojam tam vāku, tikai tad kad viss precīzi atbilst un lūka viegli aizveras, varam rāmi kārtīgi nostiprināt izveidotajā karkasā.
Lūkas vākam pievienojam kāpnes (5.att).


Lai kāpnes izturētu cilvēka svaru, nolaižot tās galiem jābalstās pret grīdu, tādēļ tās galus nepieciešams precīzi piegriezt (6.att). Bēniņos, lūkas malas nosiltinam un nosedzam ar kokskaidu plātnēm (7.att), ar to arī bēniņu lūkas montāža ir paveikta, nu kāpnes vairs netraucē mājas iekšpusē bet, salokās virs lūkas vāka bēniņos (8.att).


bēniņu kāpnes
bēniņu kāpnes
Bēniņu kāpnes

Citi raksti

big.M