Instrumenti – ātrai reģipša montāžai

Strādājot īpaši svarīgs ir paveiktā darba ātrums un kvalitāte, to nebūtu iespējams paveikt bez kvalitatīviem instrumentiem. Instrumenti tiek izveidoti arvien jauni vai pilnveidoti, kas atvieglo darba procesu, šoreiz jūs varat apskatīt kādi tie ir pieejami montējot reģipsi un varbūt uzzināsiet ko jaunu…

Plākšņu pārvietošanas rokturi, skavas

Pārvietojot reģipša loksnes ar rokām, tas paveicams ar lielu piepūli un nepieciešams otrs palīgs, pārsvarā šī piepūle ir nevis no loksnes svara, bet gan to lielo izmēru un neērtās nešanas dēļ, it īpaši ja loksnes pārvietojam pa vairākstāvu ēkas kāpņu telpām. Iegādājoties plākšņu pārvietošanas rokturus, skavas vai ratiņus, jūs šo darbu varēsiet paveikt viens un ar daudz mazāku piepūli, atvieglojot spiedienu uz savu mugurkaulu. Šie pārvietošanas instrumenti atvieglos darbu ne tikai strādājot ar reģipsi, tie vienlīdz labi noder pārnesot dažāda materiālu loksnes, durvis vai mēbeļu plates.


Reģipša montāža, pārnest reģipsi, reģipša plākšņu pārnešana
reģipša montāža
reģipša montāžā

Plākšņu lifts

Parasti plākšņu reģipša montēšana pie griestiem notiek, ar trīs cilvēku palīdzību uzkāpjot uz izveidotiem podestiem, loksni turot ar rokām un galvu un gaidot kamēr trešais cilvēks to pieskrūvē pie griestu karkasa. Plākšņu montēšana pie griestiem nav viena cilvēka darbs, izņemot ja jūsu rīcībā ir plākšņu lifts, uz tā uzstādot plāksni, ar lifta palīdzību ātri un precīci to varam montēt vienatnē pie griestiem vai mansarda konstrukcijas slīpajā daļā. Bet lifts var ne tikai kalpot tam paredzētā veidā, tas arī lieliski noder kur sagriezt reģipša loksni vajadzīgajos izmēros. Protams šāds lifts izmaksā samērā dārgi un mazos objektos tā iegāde neatmaksāsies, bet tieši tādēļ ir paredzēti instrumentu nomas punkti.


plākšņu lifts, reģipša pacēlājs, reģipša pacelšana pie griestiem, reģipša lifts, pacelt ģipškartonu
plākšņu montāža, reģipša montāžā, regipša instrumenti, reģipša pacelšanas kāja, instrumenti ģipškartonam, reģipša nazis, reģipša montāža, atbalsta stienis, pārnest reģipsi
reģipša montāža

Atbalsta statnis

Vietās kur ir ierobežota telpas platība un nevaram izmantot plākšņu liftu, labs palīgs lai noturētu reģipsi būs atbalsta statnis. Statnis ir teleskopisks, tādēļ ieregulējams nepieciešamajā augstumā, ar statņa palīdzību ne tikai iespējams noturēt reģipsi pie griestiem, bet arī dažādos slīpumos vai vertikāli, atbastot to pret pretējo sienu. Ar  statni ne tikai iespējams balstīt plāksnes, bet arī cita veida materiālus, kamēr tos pieskrūvējam vai pielīmējam, tāpat mazāka izmēra statņi lieliski noder montējot durvis, nostiprinot tos durvju rāmī, kamēr durvju rāmī tiek iepūstas  montāžas putas.


reģipša montāža
reģipša montāža, reģipša montāžā, regipša instrumenti, reģipša pacelšanas kāja, instrumenti ģipškartonam, reģipša nazis, reģipša montāža, atbalsta stienis, pārnest reģipsi
reģipša montāža

Atbalsta kāja plāksnēm

Montējot reģipša plāksnes pie sienām, nepieciešams lai tās būtu nedaudz augstāk virs grīdas līmeņa, lai uz grīdas atrodošais mitrums neiesūktos tajā, pa plāksnes galu. Tāpat kad nepieciešams plāksnes precīzi piespiest pie griestiem, tas var izrādīties krietni grūtāk kā sākumā domāts. Tieši šāda iemesla dēļ ir nopērkama atbalsta kāja plāksnēm, ar kuras palīdzību tas izdosies vienkārši un ātri. Šī atbasta kāja arī lieliski noder montējot durvis, vai cita veida plākšņu materiālus.


reģipša montāža
reģipša montāžā, regipša instrumenti, reģipša pacelšanas kāja, instrumenti ģipškartonam, reģipša nazis, reģipša montāža, atbalsta stienis, pārnest reģipsi
reģipša montāža

 Reģipša plākšņu malu grieznis, lineāls un plākšņu griezējs

Malu grieznis paredzēts nelielu reģipša malu nogriešanai, kā zināms aizgriežot tās ar papīra nazīti un laužot, lauztajā malā veidojas nevienmērīgas lūzuma pēdas. Malu grieznim ir izvietoti divi asmeņi, iepretim viens otram, to novelkot gar reģipša plāksnes malu, papīrs tiek pārgriezts abās loksnes pusēs, tādēļ griezuma līnija veidojas vienlīdzīga un taisna.
Griežot plāksni pa vidu, labs palīgs būs lineāls ar atduri un uz tā izvietotu asmeni, plākšņu taisnā mala kalpo par atzīmi atdurei, gar to velkot lineālu, savukārt vidū novietotais asmenis precīzi izdara iegriezumu vienā plāksnes pusē. Nu vairs atliek tikai loksni pārlauzt, vai precīzai malai, šādu iegriezumu veikt loksnes otrā pusē.
Plākšņu griezējs satāv no divām atsevišķām daļām, kurās izvietoti asmeņi, vadot vienu daļu pa plāksnes augšu, otra to precīzi kopē no apakšas, pateicoties stipriem magnētiem kas nostiprināti korpusā. Šādā veidā teik pārgriezts papīrs abās loksnes pusēs. Pateicoties magnētiem, nazim nav piesaistes punkta loknes sānos, kas ļauj veidot liektus griezumus loksnē. Varu Pats komandas rokās nonāca tieši šis griezējs, apskati mūsu rezumē par šo instrumentu – Lasi Šeit


reģipša malu griezējs
Reģipša plākšņu malu grieznis, lineāls un plākšņu griezējs
Reģipša plākšņu malu grieznis, lineāls un plākšņu griezējs

Ģipša plākšņu rīve, ēvele

Rīve reģipsim darbojas līdzīgi kā parstā virtuves rīve, tikai tai ir ērti rokturi tās satveršanai un rūdīti zobi apakšdaļā, kas vajadzības gadījumā ir nomaināmi. Rīve paredzēta plākšņu griezto malu nolīdzināšanai un samazināšanai, ja loksne ir piegriezta nedaudz par lielu.
Reģipša griezto malu salaiduma vietām jābūt ar nelielu slīpumu, lai to pēcāk varētu aizpildīt ar šuvju massu un šajā vietā neparādītos plaisas. Lai to nebūtu jāpaveic ar papīra nazīti kas aizņem laiku, to ērti paveiks malu ēvele, kas speciāli paredzēta šim mērķim. Ēvelē tāpat kā papīra nazī, tiek nostiprināti asmeņi, kuri kļuvuši neasi, ir ērti nomaināmi.


regipsa evele, regipsa nazis, regipsa malu grieznis, regipsa griesana, regipsa evele, regipsa nazis, griezt regipsi, regipsa locisana regipsa evele, regipsa nazis, regipsa malu grieznis, regipsa griesana, regipsa evele, regipsa nazis, griezt regipsi, regipsa locisana Ģipša plākšņu rīve, ēvele
Ģipša plākšņu rīve, ēvele
Ģipša plākšņu rīve, ēvele

Ģipša plākšņu zāģis

Kad reģipsī nepieciešams izveidot caurumu, vai veikt tajā iegriezumus, labs un noderīgs instruments ir reģipša plākšņu zāģis. Mazais zāģis ir ērts un parocīgs nelielu atveru izgriešanai plāksnes vidusdaļā, tam ir ass gals, kuru ieduram plāksnē lai varētu veikt izgriezumu. Ja nepieciešams veikt lielākus iegriezumus, tad jums būs nepieciešams, plākšņu rokas zāģis, tam atsķirībā no parastā rokas zāģa ir savādāk izvietoti zobi, kas speciāli paredzēti ģipša plākšņu griešanai. Zobi ir izretināti un savādāk novietoti, lai tie neaizķep ar ģipsi un to būtu vieglāk vadīt veicot aizāģējumu.


Ģipša plākšņu zāģis, reģipša montāžā, regipša instrumenti, reģipša pacelšanas kāja, instrumenti ģipškartonam, reģipša nazis, reģipša montāža, atbalsta stienis, pārnest reģipsi
Ģipša plākšņu zāģis
Ģipša plākšņu zāģis

Uzlikas skrūvju montāžai un skrūvpistole

Ir nopērkamas divu veidu uzlikas ērtai skrūvju montāžai ģipškartonā, vieni ir skrūvju uzgaļi jau ar tajā iestrādātu uzliku, savukārt otri ir krietni dārgāki, taču tiem šos uzgaļus nolietošanās gadījumā iespējams nomainīt. Skrūvju uzlikas neļauj skrūvei to montējot iziet cauri papīra plākšņu kārtiņai, tādā veidā iespējams ātri un nebaidoties montēt reģipsi, pieskrūvējot.
Ja nepieciešams montēt reģipsi lielā platībā, tad šis darbs ātrāk tiks paveikts izmantojot skrūvju pistoli. Tā automātiski padod katru nākamo skrūvi, jo tās sasaistītas lentā. Diemžēl lietojot šo pistoli, pieaug arī izmaksas skrūvēm un tās nevaram iegādāties katrā tuvākajā būvmateriālu veikalā, bet to atspēko ātrums, ar kādu tiek paveikts šis darbs.


Uzlikas skrūvju montāžai un skrūvpistole
Uzlikas skrūvju montāžai un skrūvpistole
skrūvju montāža, skrūvju montāžas pistole, skrūvju pistole, reģipša skrūvju pistole,Uzlikas skrūvju montāžai un skrūvpistole

Ķekatas vai kāpšļi darbam

Ja jāstrādā kaut nedaudz augstāk par zonu kādu iespējams aizsniegt ar rokām, tad to jāpaveic ar kāpņu palīdzību, taču tas aizņem krietni ilgāku laiku, kā strādājot normālā darbības zonā bez tām. Šim nolūkam arī tika izstrādāti kāpšļi, ko iespējams ieregulēt nepieciešajamā augstumā un ar to palīdzību darbu varēsiet paveikt  ātrāk, nu protams vispirms iemanoties ar tām pārvietoties. Visi kas strādājuši ar kāpnēm, zina ka tās nekad nav iepējams novietot vajadzīgajā vietā un par ērtību nemaz nerunājot, nu tam ir atrisinājums. Šādi kāpšļi ieguvuši arvien lielāku popularitāti būvnieku vidū visā pasaulē.
Tās arī piemērotas ne tikai darbam, bet arī sportam.


Ķekatas vai kāpšļi darbam
Ķekatas vai kāpšļi darbam
Ķekatas vai kāpšļi darbam

Citi raksti

big.M