Instrumenti tapešu līmēšanai

Bieži kādu darbu paveicam ar lielām pūlēm, nemaz nenojaušot, ka to iespējams izdarīt daudz ātrāk, labāk un pielietojot mazāk pūļu. Šajā rakstā iespējams iepzīties ar tapešu līmēšanai  paredzētajiem instrumentiem, kurus izmantojot rezultāts izdotos kvalitatīvāks un mazāk darbietilpīgs.

Tapešu galds                                     Aptuvenā cena – 35 eiro
Tapešu galds paredzēts tapešu līmēšanai un griešanai. Galdu iepējams salocīt, tāpēc to ir ērti transportēt un uzglabāt. Tapešu galda virsmas stūri ir no metāla un izvietoti 90 grādu leņķī, kas atvieglo precīzu tapešu sagriešanu. Tapešu galds būs Jums neatsverams palīgs, ja tapetes jālīmē vairāk nekā vienu reizi gadā.

Tapešu galds

Tapešu līmēšanas mašīna                 Aptuvenā cena – 89 eiro
Tapešu līmēšanas mašīna paredzēta stiprināšanai pie tapešu galda. Uzstādot šo mašīnu, Jūs varēsiet aizmirst par maklovicu vai veltni, jo izvelkot tapeti cauri mašīnai, līmi tapetei vienmērīgi uzklās šī ierīce. Tapešu līmēšanas mašīna Jums lieliski noderēs, ja līmējiet tapetes ne tikai sev, bet esat palīgs arī citiem.

Tapešu līmēšanas mašīna

Tapešu punktotājs                               Aptuvenā cena – 12 eiro
Tapešu punktotājs Jums lieliski noderēs un ietaupīs laiku noņemot vecās tapetes. Tapešu punktotājs paredzēts tapešu saskrāpēšanai un sapunktošanai, kas caur sapunktotajām vietām ļauj ūdenim nokļūt aiz tapetes, tādējādi atvieglojot tapešu noņemšanu.

Tapešu punktotājs

Diska nazis                                            Aptuvenā cena – 3.50 eiro
Diska nazis paredzēts papīra un tapešu sagriešanai. Diska nazim ir maināmi griešanas asmeņa diski. Griežot tapetes ar papīra nažiem, bieži griezuma vietā izveidojas plūksna vai tapete nedaudz ieplīst, it īpaši, ja griežam mitras tapetes. Diska naža asmenis ir rotējošs, tādēļ, griežot tapeti ar šo nazi, plūksna neveidojas.

Diska nazis

Papīra nazis ar asmeņiem                    Aptuvenā cena – 2.50 eiro
Šī tipa papīra nazim asmeņi ir stingri iestiprināti tā korpusā, kas ļauj to izmantot ne tikai tapešu vai papīra sagriešanai, bet arī linoleja un citu biezāku materiālu griešanai. Tā asmeņi ir spici un asi, tāpēc tas veikli tiek galā ar tapešu pārgriešanu vai sagriešanu. Asmeņa nolietošanās gadījumā to ir vienkārši nomainīt.

Papīra nazis ar asmeņiem

Papīra nazis ar asmeņiem                    Aptuvenā cena – 1.20 eiro
Šī tipa papīra nazim asmenis ir izbīdāmāms, tā asmeņa gals ir spics un ass. Papīra naža asmenis ir sadalīts vairākos posmos; kad asmeņa gals ir zaudējis savu asumu, to nolaužam. Naža asmeņus ir viegli nomainīt, tādēļ tas ir ērti izmantojams tapešu griešanai.

Papīra nazis ar asmeņiem

Vinila tapešu nazis                           Aptuvenā cena – 6 eiro
Vinila tapešu nazis izmantojams galvenokārt vinila tapešu lokšņu sagriešanai, jo vinila tapetēm nelīdzenas šuvju vietas ir labi redzamas. Šī naža slīpi novietotais asmenis garantē perfektu griezumu. Vinila tapešu nazi iespējams izmatot arī citu materiālu tapešu griešanai. Tāpat ar šo nazi iespējams lieliski nogriezt tapešu savienojumus, kuros tapetes pārkļaujas pāri viena otrai un nepieciešams izveidot perfektu šuvi. Naža asmeņi ir maināmi.

Vinila tapešu nazis

Papīra šķēres                                    Aptuvenā cena – 3 eiro
Papīra šķēres noder vietās, kurās tapeti nav iespējams nogriezt ar papīra nazi. Šķēres ir neatņemams tapešu līmētāja instruments.

Krāsotāja veltnis                               Aptuvenā cena – 2.80 eiro
Tapešu līmēšanas procesā krāsotāja veltnis lieliski noder tapešu līmes uzklāšanai uz tapetes vai sienas.

Krāsotāja veltnis

Maklovica                                                     Aptuvenā cena – 4 eiro
Maklovica ir liela un palata ota, kas paredzēta tapešu līmes uzklāšanai uz tapetes vai sienas.

Maklovica

Tapešu nazis                                      Aptuvenā cena – 1.50 eiro
Tapešu nazis paredzēts papīra un tapetes sleju sagriešanai. Tapeti pārlokot un ar šī naža palīdzību to pārgriežot tiek panākts, ka tapešu gali ir nogriezti 90 grādu leņķī.

Tapešu nazis

Tapešu birste                                      Aptuvenā cena – 4 eiro
Tapešu birste tapešu līmēšanas procesā paredzēta to piegludināšanai pie sienas.

Tapešu birste

Tapešu veltnis                                    Aptuvenā cena – 3.50 eiro
Tapešu veltnis veidots no gumijas, tas paredzēts tapešu piegludināšanai pie sienas.

Tapešu šuvju veltnis                           Aptuvenā cena – 1.50 eiro
Tapešu šuvju veltnis veidots no gumijas, tas paredzēts tapešu sleju savienojuma vietu piegludināšanai.

Tapešu šuvju veltnis

Tapešu lāpstiņa                                   Aptuvenā cena – 1.30 eiro
Tapešu lāpstiņa veidota no lokanas plastmasas, tā paredzēta tapešu piegludināšanai pie sienas. Tapešu lāpstiņas forma nodrošina kvalitatīvu tapešu iespiešanu stūros vai šaurās vietās.

Tapešu lāpstiņa

Skrāpis ar asmeni                               Aptuvenā cena – 3.50 eiro
Skrāpis ar asmeni ir lielisks palīgs veco tapešu noņemšanā. Skrāpja asmeņi ir līdzīgi papīra naža asmeņiem, taču skrāpja asmenis ir novietots šķērsām. Asmeņa nolietošanās gadījumā to ir viegli nomainīt. Skrāpis ar asmeni ir piemērots ne tikai tapešu, bet arī krāsas vai citu materiālu noņemšanai.

Skrāpis ar asmeni

Plastmasas spainis                             Aptuvenā cena – 3 eiro
Plastmasas spainis nepieciešams, lai tajā sajauktu tapešu līmi vai pārnestu ūdeni tapešu noņemšanai. Spainis ir no izturīgas plastmasas, tāpēc pielietojams arī celtniecības darbos vai mājsaimniecībā.

Plastmasas spainis

Krāsas vanniņa                                   Aptuvenā cena – 1.50 eiro
Krāsas vanniņa izmantojama tapešu līmes uzklāšanai ar krāsotāja veltnīti. Vanniņas slīpā mala nodrošina vienmērīgu rullīša tapešu līmes uzņemšanu.

Krāsas vanniņa

Metāla lineāls                                     Aptuvenā cena – 8 eiro
Tapešu līmēšanas procesā metāla lineālu izmanto, lai taisni nogrieztu tapeti vai atzīmētu līniju uz sienas.

Instrumenti tapešu līmēšanai

Tapešu lineāls                                      Aptuvenā cena – 3 eiro
Tapešu lineāls paredzēts tapešu galu nogriešanai pie griestiem, grīdas vai citās vietās. Tam ir ērts un plats plastmasas rokuris, kas atvieglo lineāla turēšanu tapetes griešanas procesā.

Tapešu lineāls

Kāpnes                                               Aptuvenā cena – 35 eiro
Kāpnes tapešu līmēšanas procesā ir neatņemama sastāvdaļa, it īpaši, ja griestu augstums pārsniedz 2,5 metrus.

Adatu rullītis                                        Aptuvenā cena – 7 eiro
Adatu rullītis paredzēts veco tapešu noņemšanai. Tapešu sapunktošana atvieglo tapetes piesūcināšanu ar ūdeni, ļaujot tam vieglāk nokļūt aiz tapetes. Tāpat adatu rullītis ir lielisks palīgs lokot ģipškartonu.

Adatu rullītis

Prožektors                                            Aptuvenā cena – 15 eiro
Prožektors tapešu līmēšanā procesā nodrošina gaisa burbuļu pamanīšanu. Prožektoru pie sienas novieto tā, lai gaisma kristu uz tapetēm. Tāpat prožektors ir labs palīgs celtniecībā vai saimniecībā.

Prožektors

Tapešu tvaika noņēmējs                        Aptuvenā cena – 50 eiro
Tapešu tvaika noņēmējs ir lielisks palīgs veco tapešu noņemšanā. Pieliekot pie tapetēm tapešu tvaika noņēmēja darba virsmu, tapetes tiek noņemtas ar tvaika palīdzību. Protams, tapešu tvaika noņēmējs Jums nebūs nepieciešams, ja pārlīmējat tapetes tikai sev, bet, ja to veicat arī citiem, tas būs neaizstājams instruments.

Tapešu tvaika noņēmējs

Instrumenti ir katra meistara lepnums un prieks, apskati kas palīdzēs tev tikt galā ar reģipša montāžas darbiem un varbūt atradīsi jau sen meklēto, lasīt – ŠEIT

skrūvju montāža, skrūvju montāžas pistole, skrūvju pistole, reģipša skrūvju pistole,Uzlikas skrūvju montāžai un skrūvpistole

Citi raksti

big.M