Kā atgaisot un noņemt radiatoru

Līmējot tapetes vai krāsojot sienu, vienmēr ir sarežģītās vietas kur to izdarīt ir grūti, viena no šādām vietām ir aiz radiatora. Atrisināt šo problēmu ir iespējams noņemot radiatoru, taču vairumam cilvēku tas liekas sarežģīti un neiespējami. Radiatora noņemšana nav sarežģīta, protams ja mēs zinām kā to paveikt. Šajā rakstā jums būs iespēja, uzzināt kā noņemt un atgaisot radiatoru.

Lai noņemtu radiatoru, pirmais ko paveicam aizgriežam regulatoru (1.att), ja tāda nav, tad aizgriežam lodveida ventiļus (2.att). Ja radiatoram ir termo ragulators un apkures sistēmā atrodas ūdens, tad telpā mazinoties temperatūrai, termo regulātors pats mazliet automātiski atgriežas un var nedaudz sākt no pievada pilēt ūdens. Ja  radiatoru atvienojat uz ilgāku laiku, tad derīgi nomainīt termo regulatoru pret parasto vāciņu vai pieslēgvietu noslēgt ar korķi.

radiators
Attēls 1
Radiators
Attēls 2

Nākošais, ko paveicam, aizgiežam radiatora noslēgvārstu, noskrūvējot tam vāciņu (3.att) un ar seškanta atslēgas palīdzību to aizgriežam virzienā uz labo pusi.(4.att,5att).

radiatora_nomaina
Attēls 4
radiatora_nomaina
Attēls 5

Kad radiatora ūdens pievadi ir noslēgti, sagatavojam trauku kurā ielaidīsim ūdeni, kas ir radiatorā (6.att). Atvienojam radiatoru no apkures sistēmas un, lēnām atgriežot savienojumus, nolaižam ūdeni ( 7.att,8.att). Kad ūdens ir nolaists, varam noņemt radiatoru (9.att).

Radiatoru pievienojot ir svarīgi pārbaudīt savienojuma blīves, ja blīve ir bojāta, to nomainam pret jaunu (10.att).Ja blīves ir veselas vai nomainītas, to pievienojam atpakaļ siltumapgādes  sistēmai (11.att).

radiatora_nomaina
Attēls 10
radiatora_nomaina.
Attēls 11

Kad esam radiatoru pieskrūvējuši, nepieciešams tajā ielaist ūdeni un to atgaisot. Pirmo atskrūvējam radiatora apakšējo noslēgvārstu (12.att), pēc tam ar mīnusa skrūvjgriežņa vai speciālas atslēgas palīdzību atgaisojam radiatoru, pagriežot atgaisošanas skrūvi ( 13.att). Ja atgaisošanas skrūve negriežas, bet griežas līdzi tā korpuss, to pieturam ar atslēgas palīdzību (14.att). Atgaisošana ir pabeigta, kad pa atveri sāk nākt ūdens (15.att). Ar to arī radiatora montāža un atgaisošana ir beigusies (16.att), novēlam veiksmīgi to paveikt arī Jums.

radiatora_nomaina
Attēls 12
radiatora_nomaina
Attēls 13
Kā atgaisot un noņemt radiatoru
Attēls 14
Kā atgaisot un noņemt radiatoru
Attēls 15
Kā atgaisot un noņemt radiatoru
Attēls 16

Šādi rīkojoties nebūs jāizsauc santehniķis lai noņemtu radiatoru, pirms sienas krāsošanas, tapešu līmēšanas vai pavasara lielās tīrīšanas, ja vēlaties kārtīgi nomazgāt radiatoru.

Citi raksti

big.M