Kā ieklāt lielās grīdas flīzes

grīdas flīzes, lielas grīdas flīzes

Ja kaut reizi esam nostādīti izvēles priekšā par grīdas segumu iegādi virtuvei, vannasistabai, vai koridorim,tad noteikti topa augšdaļā ir flīzes, vadoties pēc principa – lielākas, skaistākas. Flīžu meistara viedoklis, domājams krasi atšķirsies no jūsējā, vadoties pēc principa – lielākas flīzes, darbietilpīgāks process. Bet varbūt tomēr nav tik traki…

Lielas grīdas flīžu ieklāšana

Lielas flīzes nenoliedzami izskatās skaisti, pie tam, tām ir arī tīri praktiska nozīme, lielas grīdas flīzes veido mazāk šuvju un mazāk šuvju, nozīmē vieglāku kopšanu. Problēma ar lielajām grīdas flīzēm to ieklāšana, it īpaši ja pamatne uz kuras to veicam nav ideāli līdzena.
Pat ja arī to veicam uz ideāli līdzenas pamatnes, amatierim to paveikt kvalitatīvi būs gandrīz vai neiespējami, jo panākt visu četru flīžu stūru sadurvietu bez līmeņa atšķirībām prasa pieredzi. Pie tam 90% lielo grīdas flīžu sānu daļa ir asa vai vienkāršāk sakot 90 grādu leņķī, kas nozīmē to, kad ja flīze kaut vai par milimetru atiecībā pret blakus esošo flīzi atradīsies augstāk vai zemāk par to, šī līmeņa atšķirība būs saskatāma.

grīdas flīzu montāža
Grīdas flīžu montāža

Tehnoloģijas attīstās un kāds vai vairāki ir izdomājuši kā mums šo darbiņu kaut nedaudz, bet atvieglot, izdomājot nelielus enkurus kurus novietojam zem flīzes, savukārt to nostiprināšanai izmantojam ķīlīšus, kas arī pie reizes noregulē augšējās flīzes līmeņa atšķirības.

Kad flīzes ar enkuru palīdzību izlīmeņotas un flīžu līme sacietējusi, enkurus noņemam ar vienkāršu straujāku uzsitienu, enkuru apakšējā daļa veidota no trauslākas plastikas, kas viegli nolūzt. Enkuri noņemti, tālāk jau varam veikt flīžu šuvju starpu aizpildīšanu ar šuvošanas masu.

Vai tu zini kā izveidot no flīzēm ideālu dušas palikni, kas būs piemērots tieši tavas vannas istabas interjeram – Lasīt ŠEIT

duša, dušas izveide, kur vislabāk nilikt dušu, mazā vannas istabā duša

Citi raksti

big.M