Karkasa izveide reģipša griestiem

Ģipškartona griestu karkasa konstrukcijas ir iespējams izveidot gan no koka, gan no metāla. Gan kokam, gan metālam ir savi plusi un savi mīnusi. Atkarībā no telpas specifikas, iespējams izveidot gan vienlīmeņa, gan divlīmeņu karkasu. Šajā rakstā mēģināsim ieviest skaidrību par metāla un koka vienlīmeņu un divlīmeņu karkasa izveidi. Spied “Lasīt vairāk”, lai iepazītos ar rakstu pilnībā.

Griestu karkass reģipsim no koka
Karkasu veidojot no koka, izvēlētajiem kokmateriāliem jābūt sausiem un taisniem. Nesošās latas veidojam no 60mm x 50mm lielām latām, kuras montējam ar 800mm distanci vienam no otra. Latas pie griestu konstrukcijas ar stiprinājumiem, kuru distance nav lielāka par 1200mm. Kad nesošo latu montāža ir veikta, montējam apakšējās latas, (25mm x 50mm)kuras ar skrūvju palīdzību nostiprinām pie augšējām latām. Latas liekam ar 300-400mm distanci, montējot reģipsi gareniski, ar 500mm distanci montējot reģipsi šķērsām. Kad karkasa montāža ir paveikta, varam sākt skrūvēt reģipsi. Der zināt, ka reģipša skrūvju attālums montējot griestus jābūt ar 170mm distanci.Attēlos dotie izmēri ir maksimāli pieļaujamie.

Griestu karkass reģipsim no koka

Griestu karkass reģipsim no metāla (vienlīmeņu)
Karkasu veidojot no metāla, sākam ar UD profila montāžu pie sienām pa telpas perimetru.Kad tas ir paveikts, montējam nesošos griestu profilus CD ar 1200mm distanci. Nesošos profilus CD nostiprinām pie griestiem ar stiprinājumiem, distancei starp stiprinājumiem 1m, nevajadzētu būt lielākam par 1m. Pie nesošajiem CD profiliem ar krustveida savienotāju palīdzību piestiprinām CD profilus šķērsām nesošajiem profiliem. Liekot reģipsi gareniski profilu attālums jāveido ar 300mm-400mm lielu distanci. Liekot reģipsi šķērsām, profilu attālums jāveido ar 500mm lielu distanci. Kad ir paveikta karkasa montāžā varam sākt skrūvēt reģipsi. Der zināt, ka reģipša skrūvju attālumam montējot griestus jābūt ar 170mm lielu distanci.Attēlos dotie izmēri ir maksimāli pieļaujamie.

Griestu karkass reģipsim no metāla (vienlīmeņu)
Griestu karkass reģipsim no metāla (vienlīmeņu)

Griestu karkass reģipsim no metāla (divlīmeņu)
Karkasu veidojot no metāla, pirmos pa telpas perimetru, pieskrūvējam pie sienām UD profilu. Kad tas ir paveikts, montējam neesošos KD profilus, kas atradīsies virs UD profila. Tos vēlams montēt ar 1000mm distanci vienam no otra. Neesošos profilus stiprinām pie griestiem ar stiprinājumiem, kuru savstarpējai distancei nevajadzētu pārsniegt 900mm.
Pie neesošajiem profiliem šķērsām stiprinām CD profilus izmantojot šķērssavienojumu. Liekot reģipsi gareniski, profilu attālums jāveido ar 300mm-400mm lielu distanci. Kad paveikta karkasa montāža, varam sākt skrūvēt reģipsi. Der atcerēties, ka regipša skrūvju attālumam, montējot griestus jābūt ar 170mm lielu distanci.Attēlos dotie izmēri ir maksimāli pieļaujamie.

Reģipša gala sadurvietu stiprināšana
Montējot profilus ar 300mm distanci,papildus stiprinājumi nav nepieciešami. Montējot profilus ar 400mm lielu distanci,sadures vietā papildus stiprinājumi ir nepieciešami.

Reģipša gala sadurvietu stiprināšana

Citi raksti

big.M