Kroņurbji – urbji lieliem caurumiem

Kad nepieciešams izveidot lielākus vai mazākus caurumus – flīzēs, betonā, metālā vai kokā, labs un noderīgs palīgs jums būs kroņurbis. Taču to piedāvājuma klāsts ir plašs un atkarībā no kroņurbja veida, tie paredzēti dažādu materiālu caururbšanai. Šeit ir apskatītī populārākie no kroņurbju veidiem, kādi tie ir ….

Kroņurbis kokam un mīkstiem materiāliem

Šis kroņurbis sastāv no vidū novietota centrurbja, kurš iestiprināts paliknī, paliknī iespējams ievietot vajadzīgā diametra metāla kroni kura galva klāta ar rūdītiem zobiem. Pārsvarā šāds kroņurbja veids paredzēts mīkstu materiālu caururbšanai – koks, kokskaidu plāksnes, plastmasa, ģipškartons. Šis kroņurbis ir samērā lēts un būs labs palīgs mājas darbos, taču savu plāno metāla kroņu dēļ, ar to nav iespējams veikt urbumus kur nepieciešama lielāka precizitāte.

Kroņurbja vidējā cena veikalos – 7. eiro

Kronurbis regipsim, caurumu urbis ģipškartona plāksnēm
Kronurbis regipsim, caurumu urbis ģipškartona plāksnēm

Kroņurbis ar dimanta putekļiem

Šo kroņurbju galva klāta ar dimanta putekļiem un pārsvarā tiem ir vienlaidu pārklājums pār kroņa galvu. Dimanta putekļi nodrošina precīzu atveru veidošanu flīzēs, ģipškartonā un plastmasā. Šie  kroņurbji pieejami divos veidos, tie var būt veidoti no viena diametra lējuma metāla, bez centrurbja vidū, lai to vadītu tiek izmantots speciāls paliknis, kurā tiek ielikts atiecīgā diametra kroņurbis, tāpat šim paliknim iespējams arī pievadīt ūdeni, griežot cietāka materiāla flīzes. Otra veida kroņurbis ir ar pobedīta centrurbi, pamatni un vairākiem tajā iestiprināmiem kroņiem, tādēļ tie ir lētāki un bieži arī sliktākas kvalitātes kas veidoti no volframa karbīda graudiem, kas vairāk paredzēti lietošanai mājas apstākļos.

                                               Kroņurbja  cena veikalos – 12.eiro

Kronurbis flīzēm izmantošana kopā ar ūdeni
caurums betona sienā, caurms betonā vai ķieģeļu sienā priekš kontaktligzdas

Kroņurbis metālam

Šie kroņurbji veido pilnu kroņa apli ar augsta leģējuma zobiem Bi-Metal, kas paredzēti atveru veidošanai metālā. Bet ar to iespējams ne tikai griezt metālu, bet arī koku un plastmasu. Kroņi šiem kroņurbjiem tiek iestiprināti nelielā paliknī, kurā arī nostiprināts metāla centrurbis . Dažiem centrurbjiem galā izvietota atspere, kas nodrošina ērtāku izgrieztā materiāla izņemšanu no kroņa. Kroņurbji nopērkami komplektā ar atbalsta plalikni, centrurbi un vairākiem diametra kroņiem tajā, bet tāpat tie nopērkami ir arī atsevišķi, izvēloties sev nepieciešamo diametra kroņurbi.

Kroņurbju komplekta vidējā cena veikalos – 18.eiro

Caurmu urbis metāla skārdam un loksnēm
Caurmu urbis metāla skārdam un loksnēm

Kroņurbis betonam

Šis kroņurbis veidots no izturīga metāla kroņa ar tā malās iestrādātiem cietmetāla vai volframa karbīda asmeņiem, tie paredzēti cietu materiālu griešanai – betons, akmens, flīzes. Kroņa vidū izvietots pobedīta centrurbis, pārsvarā šāda veida kroņurbji paredzēti atveru veidošanai betonā, tādēļ otrs urbja gals ir SDS, tas paredzēts izmantošanai triecienurbjmašīnās, kas ļauj centrurbim no triecieniem staigāt, tādā veidā nodrošinot ātrāku atveres izurbšanu. Labas kvalitātes kroņurbji ir salīdzinoši dārgi, tādēļ tie pārsvarā nopērkami atsevišķi.

 50Ø Kroņurbja vidējā cena veikalā – 5-35 .eiro

caurums betona sienā, caurms betonā vai ķieģeļu sienā priekš kontaktligzdas
caurums betona sienā, caurms betonā vai ķieģeļu sienā priekš kontaktligzdas

Kroņurbis ar cietmetāla zobiem

Kroņurbim ir karbīda cietmetāla zobi, kam piemīt augsta izturība strādājot ar cietiem metālmateriāliem, tie kalpo lai varētu ātri un precīzi caururbt dažāda veida metālus. Tāpat ar šo kroņurbi iespējams veidot atveres kokā, kurā atrodas naglas vai šķembas.

Kroņurbja vidējā cena veikalos – 32.eiro

universāls urbis dažāda veida materiāliem
universāls urbis dažāda veida materiāliem

Dimanta urbšanas mašīnas

Kad nepieciešams caururbt pamatus vai sienas, kas veidotas no betona vai ķieģeļiem, tad ar parastajiem kroņurbjiem šo darbu nebūs iespējams paveikt nemaz vai pietiekoši ātri. Šādiem gadījumiem piemērotākais risinājums būs meklējams celtniecības tehnikas nomas punktos, kur pieejama krietni nopietnāki instrumenti, kā izmantojam ikdienā. Dimanta urbšanas mašīnas caururbs jebkuru betonu, tās novietojamas gan uz zemes, gan ērtākai urbšanai piestiprināmas pie sienas, par kroņurbjiem tiek izmantoti dārgi kroņi, kuru galvas klātas ar augstas kvalitātes dimanta putekļiem.

Vidējā īres cena nomas punktos 24h – 35.eiro

Dimata urbšanas masīnas kroņurbji lieliem caurumiem
Dimata urbšanas masīnas kroņurbji lieliem caurumiem

Caurumu grieznis – cirkulis

Caurumu grieznis paredzēts atveru veidošanai mīkstos materiālos, tādos kā koks, ģipškartons, kokskaidu plāksnēs, utt. Tam ir centrālā ass kurā iestiprināts centrurbis, krusteniski centrālajai asij novietota otra ass, pie kuras piestiprināti griežņi, tos novietojot tuvāk vai tālāk vienu no otra, iespējams ieregulēt vajadzīgo diametru atverei. Papildus caurumu grieznis iespējams iegādāties palikni netīrumu uztveršanai, kas garantē ērtāku strādāšanu telpās kurās jau veikta iekšējā apdare.

Griežņa vidējā cena veikalos – 25.eiro

Regulējams caurumu grieznis mīksta veida materiāliem, tādiem kā reģipsis vai kokšķiedras plāksnes
Regulējams caurumu grieznis mīksta veida materiāliem, tādiem kā reģipsis vai kokšķiedras plāksnes

Citi raksti

big.M