Līvānu mājas skursteņa nomaiņa

Līvānu māja, tik mīļa, sausa un priekš sava laika būvniecības specifiskajām niansēm ar diezgan labu kvalitātes zīmi. Protams tai ir savi stiķi un niķi, taču laika gaitā ar tiem vienmēr tiekam galā.
Līvānu mājas nosaukums radies no Līvānos ražotajiem skaidu plāksnes paneļiem, kas pildīti ar veco labo stikla vati, taču kaut arī siltumizolācija ir sasēdusies paneļos, taču tā joprojām ir pārsteidzoši silta.
Līvānu mājas remontu parasti sākam ar veco logu nomaiņu un tas ir pats par sevi saprotams, tie ar gadu smago nastu ir nosēdušies, nākošais tiek mainīts apkures katls un  protams pēc padomju aiziešanas veicam mājās remontu, jau saprotams ar mūsdienīgiem apdares materiāliem.

Mūsu skatījumā lielākā problēma ir Līvānu mājas elektroinstalācija un apkures sitēmas skurstenis, kādēļ tā jums noteikti radīsies jautājums ?
Līvānu mājas kas veidotas no skaidu plāksnes un stikla vates ir viegli uzliesmojoš materiāls, uguns nelaimes gadījumā, līvānu mājā uguns izplatība ir pārsteidzoši ātra, un tās apturēšana ir sarežģīta, lielisks degmateriāls ne tikai skaidu plāksne bet arī tās siltinājums, stikla vate, kas kopā ar putekļiem ir degviela skaidu plāksnēm.Jau laikus parūpējoties par problēmu cēloņiem, mājas labo omu nesabojās šīs nepatīkamās lietas.
Elektoinstalācija montēta no alumīnija tipa kabeļiem, kas komplektā ar vecā tipa kontaktu pie lielākas noslodzes izraisa kontakta savienojuma vietas sakaršanu.
Pirmajā vietā kā visbiežāko aizdegšanās iemeslu iegūst Līvānu mājas skurstenis.

Skurstenis Līvānu tipa mājai veidots no iekšējās skursteņa čaulas, tai izmantots azbetsta caurule ar diametru 145mm, šī iekšējā čaula apšūta ar divdaļīgu metālu, vaidojot gaisa spraugu starp tām. Metāla caurule siltināta ar stikla vati kura pēcāk apdarīta ar skārda apvalku.
Bīstamais moments rodas azsbezsta čaulas cauruļu savienojuma vietās, iekļūstot tajās ugunim tās nokļūst starpkamerā starp azsbesta čaulu un metālu, šī kamera ir pilna ar putekļiem no stikla vates un sodrējiem, tālāk jau uguns aizdedzina stikla vati kas putekļu varā ir kā degaukla, tālāk jau māju no uguns sargā tikai metāla apvalks, kas piekļaujas skaidu plāksnēm.
Protams kad meistari montējot skursteni bija dažādi, citi savienojumi ir drošāki, citus mainot jādomā kā tas izturēja bez nelaimes, tādēļ nedroš paliek droš, visieteicamāk būtu tomēr skursteni nomainīt savlaicīgi.

skurstenis līvānu tipa mājai, sakarst pie skaidu plates

Jaunais skurstenis tiek montēts sākot no apkures katla, izveidojot pieslēgumu tam. Skursteņa montāžai tiek izmantots nerūsējošā tērauda čaula diametrā 160 milimetri kas apšūta ar speciāli tam paredzētu akments tipa vates siltinājumu ar augstu tempereatūras izsturību. Vates ārējais slānis tāpat tiek apšūts ar nerūsējošā tērauda apvalku, garantējot skurstenim ilgu kalpšanas laiku ar augstu termo izturību.

ajas skursteņa nomaiņa pret nerūsējošā tērauda siltināta tipa skursteni
ajas skursteņa nomaiņa pret nerūsējošā tērauda siltināta tipa skursteni

Mainot Jūsu skursteni neiztikt arī bez blakusapstākļiem, viena no skursteņa daļām sniedzas cauri pažobeles telpas zonai, tad nu nāksies noņemt skaidu plāksnes apdari, lai tiktu šai pažobeles telpai klāt. Šī arī ir bīstamākā uguns zonas vieta, tādēļ pēc skursteņa montāžas, stikla vate kas atdala skursteni no skaidu plāksnes, tiek nomainīta pret ugunsdrošām akmens vates plāksnēm.

Jaunā skursteņa savienojuma bloka vietas tiek dubultā apstrādātas ar speciālu mastiku, pilnībā noslēdzot nekontrolēta uguns nokļuvi starpsavienojuma vietās, papildus skursteņa izturībai un drošībai, savienojuma vietās tiek montēta nerūsējošā tērauda aploce, šādā veidā pilnībā izslēdzot jebkāda veida uguns noplūdi.

Apaļa skursteņa pieslēgums jumta daļai, ūdensdroš

Atkarībā no jumta seguma veida, atšķiras tā pieslēgums jumtam, konkrētajam jumta segumam tas veidots no tā paša nerūsējošā tērauda, taču ja klientam ir vēlme, pieslēgumu jumta segumam, gan skursteņa ārējo apdares metālu iespējams pielāgot jumta seguma krāsai.
Tā kā skurstenis ir apļas formas, tad savienojumam ar pieslēguma metālu tiek precīzi atlocītas maliņas, kurš ar skursteni tiek sasaistīts ar izturīgu mastiku, kura vēl papildus tiek nosegta ar bituma izolējošo lentu, radot pilnīgu un drošu ūdens necaurlaidīgu pieslēgumu, izvairoties no jebkāda veida ūdens nokļūšanas ēkas iekšpusē.

skurstenis nerūsējošā tērauda kura montāžā notiek līvānu tipa mājai

Ēkas iekšpusē, apkures telpā savienojuma vieta ar telpas griestiem tiek nosegta ar dekoratīvu apdares plāksni, lai viss būtu pa smuko..

Nerūsējošā tērauda skursteņa dekortīvā apdare
Nerūsējošā tērauda skursteņa dekortīvā apdare

Izmaksas – (vecā skursteņa demontāža, jaunā montāža, pieslēguma izveide pie jumta un apkures krāsns) – ārpus rīgas rajona + 30 eiro
Pilna komplekta skursteņa uzstādīšana Līvānu tipa mājai bez pagraba sastādītu – 920 eiro
Pilna komplekta skursteņa nomaiņa Līvānu tipa mājai ar pagrabu sastādītu 1245 eiro
Kontakti
e-mail : info@varupats.lv
t.mob :  +371 28155819
Ar cieņu pret saviem klientiem Varupats meistari.

nerūsējošā tērauda skursteņa montāža līvānu mājai
Līvānu tipa mājas, jumta seguma maiņa

Citi raksti

big.M