Logu montāža, paša spēkiem

pvc logi

Loga montāža nav grūts uzdevums, protams ja to neveicam ēkas devītajā stāvā vai montējam logus visā sienas plaknē. Bet ja to vēlamies paveikt privātmājai, tad atliek tik uzlocīt piedurknes, sagatavot instrumentus un izlasīt šo rakstu.


Šoreiz logu montāža tiek veikta verandā, kas tiek pārbūvēta, logi jau tajā ir agrāk montēti, taču iepriekšējie meistari to  paveikuši nepareizi, tie montējuši logus kājām gaisā (1.att).

pvc logi
2.Attēls.

Logi nav papildus nostiprināti, tādēļ atliek tikai ar rokas zāģa palīdzību, atgriezt montāžas putas  un logus izņemt (2.att).

pvc logi
3.Attēls.

Tā kā logi vairs nebūs novietoti vertikāli, bet gan horizontāli, paplašinam loga ailas un lieko daļu aizmūrējam (3.att).

pvc logi
4.Attēls.

Pienācis laiks montēt logus, ailas lejasdaļā uzstādam plastmasas ķīlīšus (varam izmantot arī koka klucīšus, taču ar plastmasas ķīlīšu palīdzību darbs veiksies ātrāk un uzstādīt tos līmenī būs vienkāršāk) un ar līmeņrāža palīdzību palīdzību, kīlīšus novietojam tā, lai tie viens pret otru būtu novietoti līmenī (4.att).

pvc logi
5.Attēls.

Kad ķīlīši novietoti, loga sānos pieskrūvējam enkurus, PVC logiem tie nāk komlektā, taču mūsu logi ir pasūtīti galdniecībā un tie izgatavoti no koka, tādēļ par enkuriem izmantojam metāla distancerus, kurus pieskrūvējam pie loga rāmja (5.att).

pvc logi
6.Attēls.

Kad enkuri pieskrūvēti, ievietojam logu ailā uz ķīlīšiem (6.att).


Ārsiena tiks siltināta, tādēļ logu novietojam līdz ar ārējo sienu (7.att). Noregulējam logu līmenī (8.att). un pieskrūvējam enkurus pie ailas (9.att,10.att).
Kad logs nostiprināts savā vietā, iepūšam montāžas putas (11.att), putas iepildam tā, lai sakalstot tās pēc iespējas mazāk būtu jāapgriež. Apgrieztām putām tiek atvērtas poras, kas samazina siltumizolējošās spējas un ļauj mitrumam nonāk putās. Kad putas sakaltušas, izņemam ķīlīšus un to vietā arī iepildam putas (12.att), neizņemti ķīļi var ar laiku defomēties, ļaujot aukstumam un mitrumam nonākt telpās, līdz ar to loga montāža ir paveikta.


pvc logi
7.Attēls.
pvc logi
8.Attēls.
pvc logi
9.Attēls.
pvc logi
10.Attēls.
pvc logi
11.Attēls.
pvc logi
12.Attēls.

Derīgi zināt – Pareizai putu iestrādei un to pēcapstrādei ir liela nozīme, daudzās ēkās ir novērots, ka jauni logi caursalst, vairumā gadījumu cēlonis nav nekvalitatīvs logs, bet tā nepareiza montāža. Pareizi montējot logu, montāžas putas ir jāapstrādā no abām pusēm, lai tās neuzņemtu mitrumu no iekšpuses, bet reizē to varētu atdot uz ārpusi.

Citi raksti

big.M