Mansards

Mēģinot atrast mājās papildus dzīvojamo platību, lielākā daļa cilvēku nolemj apdzīvot mansarda stāvu. Pirmais ar ko saskaramies pārveidojot mansarda telpu dzīvošanai, ir tā siltināšana. Siltināšana mansardā ir viennozīmīgi viens no galvenajiem faktoriem, kas nodrošina tā pilnvērtīgu apdzīvošanu, diemžēl lielāka daļa Latvijā apdzīvotie mansardi ir nepareizi nosiltināti. Šajā rakstā vari izlasīt kā to izdarīt pareizi.

Mansards

Pretvēja materiāla līstu montāža
Līstes veidojam no kokmateriāliem, kurus montējam spāru sānu daļās. Šīs līstes veic divas darbības- 1. Kalpo kā atbalsts pretvēja izolācijas materiālam (pretvēja plāksnēm).  2. Nodrošina gaisa šķirkārtu starp pretvēja izolāciju un jumta segumu vai pretkondensāta plēvi. Šī gaisa šķirkārta nodrošina liekā mitruma aizvadīšanu no siltumizolācijas materiāla, un vasaras periodā neļauj jumta segumam sakarsēt bēniņu telpu. Šķirkārtu  ieteicams veidot ne mazāku kā 50mm.

Pretvēja materiāla montāža
Pretvēja izolācija ir elpojošs materiāls, kas pieļauj gaisa kustību tikai vienā virzienā, no iekšpuses uz āru. Pretvēja materiāls ļauj siltumizolācijai elpot, taču nepieļauj, lai vējš un mitrums nonāktu tajā. Pretvēja izolācijas materiāli ir pieejami divos veidos – plāksnes vai plēves.

Siltmizolācijas materiālu montāža
Siltumizolāciju vertikālajās virsmās vēlams ieklāt no siltumizolācijas plāksnēm, jo ruļļmateriālam vai beramajam ir tendence sēsties. Siltumizolāciju vēlams vaidot 250mm-350mm biezu, tas nodrošinās mazas apkures izmaksas ziemā un vasarā neļaus jumtam sakarsēt mansarda telpu. Siltumizolāciju vēlams veidot no vairākām kārtām, (nevis vienu) un katru nākošo kārtu likt ar nobīdi no iepriekšējās, lai nesakristu siltumizolācijas plātņu sadurvietas.

Tvaika barjeras uzvilkšana
Tvaika barjeru izveido no tvaika izolācijas plēves, ieteicams lietot 200mikronu (0,2mm) biezu plēvi. Plēvi pie spāru konstrukcijas piestiprina ar skavotāja palīdzību. Plēves savienojumu veidot ar 20cm pārlaidumu, stūrus un savienojumus noizolēt ar lentas palīdzību, lai nepieļautu iekštelpā atrodošajam mitrumam nonākt siltumizolācijas materiālā, tādejādi samazinot tā siltumefektu.

Latojuma montāža
Latojumu veido no kokmateriāliem vai metāla, attālums un novietojums atkarīgs no apdares materiāla.

Siltumizolācijas materiāla ieklāšana (bēniņu telpai)
Siltumizolāciju bēniņu telpā varam veidot no plāksnēm, ruļļmateriāla vai beramās siltumizolācijas. Siltumizolāciju balstam uz tvaika izolācijas plēves un apdares materiālā latojuma. Siltumizolāciju, tāpat , kā starp spārēm, ieteicams veidot  250mm-350mm biezu.

Apdares materiāla montāža
Par apdares materiālu varam izmantot reģipsi, koku vai pvc apdares dēlīšus.

big.M