Medību torņa būvniecība
Vissērtāk un precīzāk medniekiem trāpīt medījumam ir mērķējot no medību torņa, tāpat tajā labāk ir uzturēties sniega, lietus vai vēja laikā. Arī pamanīt medījumu ir vieglāk no augstāka skata leņķa, bet šie torņi neizaug no zemes, tas vispirms ir jāuzbūvē, kā to paveikt vari uzzināt izlasot šo rakstu.
Šoreiz būvējam medību torni, kura augšdaļā būs siltināta būda ar logiem un durvīm. Kādēļ gan šo būdu siltināt? Siltināta būda ne tikai palīdz ilgstošāk uzturēties tajā ziemas laikā, bet siltinājums arī lieliski pasargā pret vēja brāzmām un neļauj tai tik ļoti uzkarst saulē.
Būdas karkasu montējam no 50x100mm lielām brusām (1.att). Būda tiks uzstādīta uz 5 metrus augstiem stabiem un tā tiks pakļauta vēja brāzmām, konstrukcija jāveido īpaši izturīga, tādēļ statņus skūvējam dubultā (2.att) veidojot leņķi. Būdas jumtu veidosim vienslīpu, kurš tiks nosegts ar sendviča tipa plāksnēm (3.att), tās netikai pasargās no lietus, bet arī reizē kalpo kā siltumizolācija.
Karkasam vēl pieskrūvējam atbalsta statņus, durvīm, logiem un platformai kas atradīsies pie durvīm (4.att), tā atviegos uzkāpšanu un ieešanu būdā. Grīdu montējam no 50mm bieziem dēļiem (5.att), kurus montējam pie brusām ar skrūvju palīdzību.
Kad karkass gatavs, to apšujam ar metāla jumta seguma loksnēm (6.att), logus būdai montējam 1,35 metru augstumā no grīdas (7.att), tas ļaus izšaujot, medību bissi novietot uz loga rāmja lejasdaļu, tādā veidā garantējot precīzāku trāpījumu ( Kā saka – Nenotrīcēs roka). Durvis montējam no OSB plāksnēm, kuru karkasa vidusdaļu siltumizolācijas nolūkos piepildam ar montāžas putām (8.att, 9.att).
Būdas iekšpusē montējam apdares dēlīšus (10.att, 11.att), protams neaizmirstot karkasā ieklāt siltumizolācijas materiālu (12.att).
Logus veidojam veramus uz augšu, to vidū uz eņģēm piestiprinot atbalsta stieni (13.att, 14.att).
Kad būda pabeigta, ierokam 5 metrus garus koka stabus 1 metra dziļumā (15.att). Stabi parasti visātrāk sāk bojāties, nevis zem zemes vai virs tās, bet vietā kur tie saskaras ar zemi, tādēļ tos tur aizsargājam, uzklājot bitumena mastiku. Stabus ierokam platāku kā būda, būdas izmēri 1800x1800mm, bet stabu 2700x2700mm, tādā veidā stabi veidos konisku formu, kas pastiprinās torņa izturību. Stabu galā izveidojam rāmi no 200x50mm biezām brusām, kuras iesēdinam stabu sānu daļā izāģējot gropi (16.att). Uz stateniski novietotajām brusām, plakaniski novietojam tāda paša izmēra brusas un zem kurām piestiprinam 45 grādos atsaites (17.att).
Kad torņa augšēja platforma izveidota ir atbraucis traktors, kurš uzceļ uz tās būdu (18.att, 19.att). Kad būda uzcelta atliek tikai stabus sasaistīt ar atsaitēm, izveidot trepes un nostiprināt būdu (20.att). Trepes kāpšļus derīgi iesēdināt brusās (21.att), tas nodrošinās to izturību un garantēs drošu kāpšanu vairāku gadu garumā.
Ar to arī medību tornis ir pabeigts (22.att), atliek tikai ērti iekārtoties un gaidīt parādāmies meža zvērus (23.att).
Lai izveidotu kārtīgu torni tur kur nav elektrības, neatsverams palīgs ir akulumatora urbis, jaudīgs un izturīgs, pēc kādiem kritērijiem tad akulumatora urbi izvēlēties, apskati – ŠEIT