EPS veidņi, paneļi – ēkas sienām un pamatiem

Raugoties uz bērnu kā tas spēlējas ar lego klucīšiem, nereti iedomājamies kā tas būtu, ja tieši šādā veidā mēs varētu uzbūvēt māju, tieši tik vienkārši, liekot klucīti pie klucīša izveidojam sienas…
Tehnoloģijas attīstās, materiāli kļūst aizvien modernāki un parocīgāki, ļoti līdzīgi kā bērni saliek klucīšus arī mums ir iespēja salikt pašiem savu māju, klucīti pie klucīša, tikai šie klucīši ir mazliet lielāki, taču prieks arī noteikti ir divreiz lielāks, it īpaši ja šajā klucīšu mājā vēlāk dzīvosim mēs paši…

termo bloki sienām, sienu veidņi no putoplasta, utoplasts un bloki kuros ieliet betonu

Termobloku biezums un to U

termobloki 320, putoplasta veidņi 320, sienu veidņi
termobloki 420, putoplasta veidņi 420, sienu veidņi

Termobloki ir piejami divu veidu izmēros 320 un 420 mm biezumā, atšķirība ir to siltumefektivitātē, piemēram 320mm biezajam blokam siltumcaurlaidība  U =0,13 W/(m2K) savukārt, ja gatavojamies sagaidīt ledus laikmetu tad noteikti būs nepieciešams 420mm biezais termobloks jo tā siltumcaurlaidība ir tikai nieka U =0,09 W/(m2K), kas jau pietuvojas tuvu nullei.

Ko tad īsti nozīmē šis maģiskais U ???

Ar  U tiek atzīmēta siltuma cauraidība vatos caur vienu sienas m2, kas tiek aprēķināts, dalīts ar temperatūras starpību, starp iekšējo un ārējo ēkas temperatūru, jo mazāks ir šis U  jo siltāk un ekonomiskāk mēs dzīvojam.

Latvijas klimatiskajos apstākļos būvējot māju maksimālā pieļaujamā siltumcaurlaidība nebūtu vēlama lielāka par U =0,23 W/(m2K). Salīdzinot 320mm termoblokus  ar vienu no populārākajiem celtniecības būvmateriāliem Latvijā, gāzbetona 400mm biezajiem sienu blokiem siltumcaurlaidība ir tikai U =0,21 W/(m2K).

bloku salimesana, eps bloki, putoplasta veidņi

Termobloku montāža

Blokus kopā montē salīmējot, kā līmi izmantojot celtniecības putas kuras ar pistoles palīdzību uzpūš uz bloka pamatnes, katrā bloku kārtā vēl papildus ieliekam metāla armatūras stieni 8mm diametrā, šis darba process ir tik ļoti atvieglots, kad ar to pat galā tiks amatieris + kas patiešām ir viens no lielākajiem plusiem mūsu skatījumā šim procesam, nav nepieciešami speciāli instrumenti. Vienīgi instrumenti kas mums būs nepieciešami ir rokas zāģis (fuksītis), līmeņrādis un putu pistole.

logu un druvju ailes putoplasta blokiem, eps blokiem
logu un druvju ailes putoplasta blokiem, eps blokiem
logu un druvju ailes putoplasta blokiem, eps blokiem

Logu un durvju ailes

Logu un durvju ailu montāžai tiek izmantoti papildelementi, kuros papildus stiprībai tiek montēta koka brusiņa, pie tām pēc ēkas sienu pabeigšanas  arī būs iespējams nostiprināt logus vai durvis ailē, šādi saglabājot ļoti labu ailes siltumefektivitāti.
Atšķirībā no bloku mājām kur logu vai durvju pārsedzes montāžai mums būtu nepieciešami vēl vismaz divi palīgi vai spectehnika, ar EPS bloku sistēmu, mēs šo darbiņu varam paveikt bez citu palīdzības, šādi ieekonomējot laiku un naudu.

Kad esam izveidojuši sienu 5 rindu augstumā (1,50m), nepieciešams starp blokiem sapildīt betonu, to parasti veic pasūtot betona piegādi ar šļūteni, betona masai ir jābūt pietiekoši šķidrai, lai betonu pildot tas neatstātu neaizpildītus laukumus starp blokiem.
EPS bloku 120mm platajā vidusdaļā atrodas ribas kas sasaista bloku pretējās sienas, pateicoties šai kombinācijai uz vienu sienas m2 mums nepieciešami tikai 0,1 m3 (c25) betona.

Ēkas sienas izmaksas

EPS veidņu izmaksas, eps veidņi, putoplasta veidņi

Izmaksas uz 1 m2 pilnas sienas laukuma 320mm blokiem + armatūra 8mm + c25 betons = 46 eiro (+pvn)

Ēkas sienu materiālu izmaksas ir viena lieta, otra lieta un viena no svarīgākajām ir darba izmaksas un paša veicēja atrašana, kā viens no lielākajiem plusiem šajā materiālā ir arī tā vienkāršā un ātrā montāža, kas kopā ar izdevīgajām materiāla izmaksām, liek ielikt ķeksīti par labu šim materiālam un uzbūvēt māju paša rokām.

Ārsienu un iekšējo sienu apdare

dekorativais apmetums, apmetums dekoratīvais ārpusei, ēkas fasāde dekoratīvais apmetums

Bloku apdari no ārpuses iespējams veikt tieši tāpat kā to veic siltinātām ēkām, pārsvarā tas būtu ārējais dekoratīvais apmetums, taču ja vēme ir veidot karkasu ēkas ārējā daļā, tad to piestiprināšanu pie EPS blokiem veicam izmantojot siltinājuma dībeļus, kurus kā skrūvi ieskrūvējam blokā, neaizskarot betonu, lai netiktu izveidots aukstumtilts.
Ēkas iekšējās sienas arī iespējams apmest, līdzīgi kā to veicam ēkas ārējā daļā, taču tad apmetumu nepieciešams uzklāt vairākās kārtās, tā panākot apmetuma izturību lai mēs bez liekiem satraukumiem spētu ieiet bērna istabā.
Interesantu risinājumu ir izdomājuši bloku ražotāji, lai nodrošinātu ērtu ģipškartona montāžu iekštelpās, bloku montāžas laikā katrai otrajai kārtai piestiprinam metāla profilīsti, šadā veidā ir izveidots izturīgs metāla karkass ģipškartona plāksnēm.

Termoplokk par siltu un kvalitatīvu māju..
Kontakti
E-pasts : info@varupats.lv        mob. tel : +371 28155819

Pie mājas apdares vienmēr esam vēlējušies kādu odziņu interjerā vai eksterjerā, parasti par šīs odziņas projekta autori tiek izvēlēta kāda no mājas sienām, apskati ko mūsu komanda paveica izmantojot vienkāršus materiālus – Lasīt ŠEIT

Citi raksti

big.M