Reģipša gala šuvju špaktelēšana ar papīra lentu

Visiem zināms ir fakts, ka pirms krāsošanas vai tapešu līmēšanas reģipša šuves ir kaut kādā veidā jāapstrādā, bet kā to pareizi izdarīt, lai izvairītos no plaisāšanas?
Par reģipša sānu šuvju apstrādi ir skaidrs,tai ir padziļinājums,bet kā lai apstrādā gala savienojumus? Piedāvājam Tev metodi, izmantojot papīra lentu. Spied “Lasīt tālāk”, lai iepazītos ar informāciju.

1.)Iegriežam V veida gropi 45° grādos, izmantojot papīra nazi. Gropi varam veidot, kad reģipsis ir jau montēts vai pirms montāžas. Grope kalpo, lai būtu vieta špakteļmasai, kura samazinās iespēju rasties plaisām.

2.)Nogruntējam gropi ar grunti, lai špakteļmasai būtu saķere ar reģipsi.

3.)Aizpildām gropi ar špakteļmasu, kad grunts, kuru ieklājām ir nožuvusi. Gropi aizpildām ar šuvju aizpildīšanai paredzamo špakteļmassu

4.)Uzklājam špakteļmasu tikai ja iepriekšējā kārta ir sacietējusi. Šīs kārtas uzklāšanai lietojam to pašu špakteļmasu, tikai ieklājam to šķidrāku, lai lenta labāk varētu pielipt. Ieklājam papīra lentu šķidrā špakteļmassā. Iestrādājot lentu jāraugās, lai špaktļmasa nenonāktu lentas virspusē, kas varētu izraisīt lentas sakrokošanos. Nākošo kārtu uzklāt tikai, kad iepriekšējā sacietējusi.

5.)Atkarībā pēc vajadzības vienā vai vairākās kārtās ieklājam nobeiguma špakteļmasu.

big.M