Sastatnes kāpņu telpai

Nereti gadās situācijas, kad nepieciešams piekļūt  grūti aizsniedzamās virs kāpnēm. Piedāvājam iepazīties ar vienkāršu risinājumu improvizētu sastatņu izveidošanai pašu spēkiem kāpņu telpās.

Sastatnes kāpņu telpai

Ja dzīvo divstāvu privātmājā, tad droši vien esi saskāries ar situāciju, kad nepieciešams piekļūt, piemēram, pie griestiem virs kāpnēm, lai tos nobalsinātu. Lūk vienkāršs risinājums, kā to izdarīt.

1. variants - piekļūšana mazākās kāpņu telpās

Piekļūšana grūti aizsniedzamās vietās mazākās kāpņu telpās

Derīgi zināt: Kāpņu galos ieteicams pievienot cietās gumijas vai similārus aizsargus  (ja tādi kāpnēm nav standartaprīkojumā) – tie palielinās kāpņu saķeri ar sienu, samazinās iespēju tām aizslīdēt, kā arī pasargās sienu no  vizuāliem bojājumiem.

Kāpņu aizsargs
Kāpņu aizsargs

2. variants - piekļūšana lielākās kāpņu telpās

Piekļūšana grūti aizsniedzamās vietās lielākās kāpņu telpās

Lielākās kāpņu telpās, izmantyojot pirmo variantu, var neizdoties sasniegt visu kāpņu telpas griestu laukumu, tādā gadījumā jāveido sarežģītāka konstrukcija.
Kā klāju ieteicams izmantot 5 cm X 20 cm brusu vai arī divas brusas 5 cm X 10 cm. Plānāks klājs Tavu svaru var neizturēt.
Uzziņai: Ja nepieciešams veidot šādu konstrukciju, tad nav ieteicams strādāt vienam – nepieciešams otrs cilvēks nodrošinājumam, ja konstrukcija kļūst nestabila.

Citi raksti

Mr.G