Skursteņa apdare ar metālu

Vispopulārākais veids no kā veidoti mūsu mājas skursteņi ir protams ķieģelis, taču tā dārdzības un laika patēriņa dēļ to vietu aizņem nu jau modernāki materiāli, tādi kā bloku skursteņi ar keramikas iekšējo čaulu vai nerūsējošā tērauda dubultsienu skursteņi.
Lai nu kādu skursteni jūs arī nebūtu izvēlējušies vai tikai grasāties to uzstādīt, pirmajiem diviem no šī veida ķieģeļu un bloku skursteņiem būtu nepieciešama tā apdare. Kā zināms uz jumta dzīvo tikai izturīgākie materiāli, galda galā parasti sēž metāls…
Lai arī kā mēs necenstos skursteni uzpucēt, tomēr ķieģelis un apmetums ar laiku zaudē savas īpašības, protams kad metāls arī nav mūžīgs, taču tas ir ilgmūžīgs (ievērojāt atšķirību starp šiem diviem vārdiem) Tad nu šoreiz paskatīsimies kā skursteni iepakot glītā metāla kastītē, lai ilgu laiku par to nebūtu jāsatraucas.

Apdarot skursteni ar metālu jāņem vērā kad starp skursteni un metālu būtu jāmontē izolējošs materiāls, jo aukstajos mēnešos kad izmantojam skursteni, metāls ir auksts, savukārt skurstenis silts un tā ir lieliska kombinācija lai uz metāla iekšpusē veidotos kondensāts, kas savukārt jau nonāks uz skursteņa pamatnes. Lai šādi nenotiktu starp metālu un skursteni montējam izolācijas materiālu, tā mūsu gadījumā ir akmens vate plāknēs ar paugstinātu izturību.
Lai plāknes nekarātos gaisā tās montējam uz metāla aploces, kuru pieskaņojam skursteņa izmēriem (skatīt attēlu).

Kad aploce montēta, skursteni no ārpuses apliekam ar akmens vates plāksnēm, kuras nostiprinam pie skursteņa pamatnes ar dībeļiem un paplāksni. Cieši nostiprināt plāksnes nav nepieciešams, jo tās pie skursteņa pamtnes piespiedīs metāla apdare.

Metāla apdari iepriekš precīzi samontējām un nu tikai atliek to uzklāt uz skursteņa, cik tas prezīci notiks atkarīgs no iepriekšējiem mērījumiem, precizitāte atmaksājas… Ieklāto metāla apdari nostiprinam pie skursteņa montētās aploces, ar kniežu palīdzību.
Kad metāla pavalks ieklāts, atliek vien uzlikt skursteņa cepuri un mūsu skurstenis ir gatavs darbam.

Citi raksti!

big.M