Tvaika izolācijas plēves ieklāšana

Kādēļ nepieciešams ieklāt tvaika izolāciju iekštelpās ?

Ziemas laikā kad āra temperatūra aiz loga noslīd zem nulles krietni samazinās arī ārā esošais gaisa mitrums, taču iekštelpās tas paliek nemainīgs. Mēs elpojam, gatavojam un mazgājam māju, viss šis mitrums paliek telpas iekšpusē un meiģina noklūt ēkas ārpusē, caur ēkas griestiem, sienām un grīdu. Neuzstādot tvaika barjeru starp siltumizolācijas materiālu un iekštelpu, daļa mitruma nonāk siltumizolācijas materiālā kas to siltumefektivitāti samazina pat līdz 80%, neefektīva siltumizolācija – lielākas apkures izmaksas.

Kādu tvaika izolāciju izmantot ?

tvaika izolācijas plēvē, tvaika izolācijas plēve cena, dzeltenā plēve, plēve iekštelpām

Ieklājot tvaika izolāciju izmantojam tikai tam paredzētās plēvēs , jo tās izgatavotas no kvalitatīviem materiāliem kuru kalpošanas laiks pārsniedz 50 gadu robežu, izmantojot plēvi kas paredzēta siltumnīcām tās kalpošanas laiks būtu tikai 10-20 gadu robežās. Iegādājoties tvaika izolāciju ieteicams izvēlēties plēvi kuras biezums nebūtu zemāks par 0,2 mm vai 200 mikroniem.

Kā ieklāt tvaika izolāciju ?

tvaika izolācijas plēvē, tvaika izolācijas plēve cena, dzeltenā plēve, plēve iekštelpām

Tvaika barjerai ir ļoti būtiska nozīme, tādēļ tai jābūt noslēgtai visas salaiduma vietas starp plēvēm savienojam ar tam paredzētu līmlentu, tādēļ ieklājot plēvi telpās kur nosedzamā platība ir liela, ietiecamāk būtu izvēlēties tvaika izolāciju kuras vienlaidu klājums (plēves platums) būtu pēc iespējas lielāks (piejamais max platums 3 metri).
Pie koka rāmja plēvi nostiprina ar skavotāju izmantojot skavas ar platāku galvu, savukārt pie metāla konstrukcijas plēvi nostiprina izmantojot abpusējo līmlentu. Vietās kur tvaika izolācija piekļaujas citiem materiāliem (betons, ķieģelis, bloki, u.c) plēvi sasaista ar līmes mastiku, šādi nodrošinot tvaika barjeras pilnīgu hermētiskumu.

tvaika pleves montāža pie griestiem, tvaika izolācijas montāža pie metāla profiliem, tvaika izolācijas nostiprināsāna pie griestiem

Apdares materiāla montāža pie tvaika izolācijas.

regipsa montāza pie tvaika izolācijas plēves, tvaika izolācijas barjera, tvaika izolācijas plēve

Montējot apdares plāksnes (ģišpkartonu) pie karkasa kur piestiprināta tvaika izolācija skrūves cenšamies montēt pēc iespējas precīzāk, jo pat viens lieki izveidots caurums tvaika barjerā griestos spēj sabojāt 1m2 lielu laukumu siltumizolācijas efektivitāti.
Pirms tvaika barjeras uzstādīšanas telpas griestos vai sienās kur vēlāk paredzēts izmantot iebūvējamos apgaismes elementus, tvaika barjeru izvietojam tā lai tā neatrastos tuvāk par 200mm apgaismes ķermenim, vai arī apgaismes ķermeni montējam apvalkā.

tvaika izolācijā lampas montāža, elektro instalācija tvaika izolācijā, tvaika plēvē montēt lampas

Kad ieklāta tvaika izolācija pienācis laiks montēta apdares plāksnes, vai tu zināji kad ir vismaz 8 dažādi ģipškartona veidi un katram no tiem ir savs pielietojums, vairāk par veidiem un pielietojumu uzzināsi – ŠEIT

reģipsis, ģipškartons, rīgas reģipsis, knauf ģipškartons, nogips ģipškartons, reģipsis cena

Citi raksti

big.M