Aizkari griestos

Parasti aizkarus, aizkaru stangas vai sliedes liekam pēdējās, taču ne vienmēr stangas iederas kopējā mājokļa interjerā, it īpaši ja viss veidots minimālisma stilā. Šajā rakstā jums būs iespēja apskatīt kā ērti un ātri izveidot kasti aizkaru sliedes vai stangas paslēpšanai.

DIY - Aizkari griestos

Līdzīgi kā veidojam no profiliem starpsienas, tā arī montējam šo kasti, izmantojot 50mm platus starpsienu profilus. Pirmo UW horizontālo profilu skrūvējam pie griestiem, precīzi atmērot attālumu no sienas, mūsu gadījumā atstarpe no sienas līdz profilam ir 150mm. Kad augšējais profils pieskrūvēts, montējam pie sienas sāniem vertikālos CW profilus, ar tiem tad arī veidojam kastes augstumu, mūsu gadījumā tie ir 200mm no telpas griestiem. Pie sānu profiliem no apakšas montējam UW horizontālo profilu (1.att), un visu metāla konstrukciju savienojam ar montāžas skrūvēm (2.att). Pēdējos saliek vertikālos CW profilus profilus konstrukcijas vidū ar 60-40cm lielu distanci vienam no otra (3.att).
Kad metāla konstrukcija uzstādīta, apšujam to ar reģipša plāksnēm, kuras pieskrūvējam pie metāla profiliem ar metāla skrūvju palīdzību (4.att). Kastes apakšdaļā reģipsi montējam ar nelielu pārlaidumu pār kastes muguras daļu 20-30mm platumā (5.att). Paša kastes muguras daļa paliek neapšūta ar reģipša loksnēm, jo kad aiz kastes tiks iekārti aizkari, tā nebūs redzama.


Aizkari griestos
1.Attēls.
DIY - Aizkari griestos
3.Attēls.
DIY - Aizkari griestos
4.Attēls.
DIY - Aizkari griestos
5.Attēls.

Kaste tiek špaktelēta izmantojot reģipša šuvju aizpildes masu, ar kuras palīdzību kastes sānu daļā pielīmējam metāla stūri (6.att), kas konstrukcijas stūri padarīs ideāli taisnu. Kastes savienojumos ar griestiem un sienām iestrādājam reģipša šuvju sietlentu (7.att).
Kad kaste noklāta ar špakteli, noslīpēta un nogruntēta uz kastes apakšējo reģipša stūri, kur izveidojām 20-30mm lielu pārlaidumu, montējam PVC reģipša nobeiguma līsti. Parasti tā tiek vienkārši uzmaukta uz reģipša loksnes gala, jo tās grope ir speciāli veidota pēc reģipša plāksnes biezuma izmēriem, taču šoreiz mēs vēl to papildus uzsēdinam uz montāžas līmes (8.att). Līste vienkārši tiek uzbāzta uz reģipša malas (9.att) un taisni izlīdzināta vadoties pēc kastes ārējā stūra (10.att) un līmei sakalstot līstei vairs nebūs iespēja izkustēties.


DIY - Aizkari griestos
6.Attēls.
DIY - Aizkari griestos
7.Attēls.
DIY - Aizkari griestos
8.Attēls.
DIY - Aizkari griestos
9.Attēls.

Beigās kaste tiek nokrāsota sienas krāsā un tās iekšpusē tiek montēta aizkaru sliede, kur nu vairs atliek tikai piestiprināt aizkarus. PVC stūris ļauj viegli slīdēt aizkariem gar kastes malu tos netraumējot un vizuāli aizkaru sliede un āķi nav redzami, kas rada iespaidu ka aizkari karājas gaisā.


kā noslēpt aizkaru stangas lai izskatītos kad aizkari nāk no giestiem

Citi raksti

big.M