Vecu brusu kāpnes – odziņa interjeram

Visi nu jau lieliski zin, kad vecas un nolietotas lietas bieži atrod otro dzīvēs elpu mazliet citādāka veida pielietojumā, šoreiz būs veco trepju stāsts, kur no veciem materiāliem tiek izveidotas kāpnes uz ēkas otro stāvu.
Austrija, vīna dārzi un šajās vietās nekad nekas netiek izmests, viss tiek saglabāts un likts lietā un šādā veidā tiek gan ieekonomēts gan mājām tiek piešķirta ideāla aura, kur pagātne sastopas ar tagadni…
Arī Varupats team atstāja savu artavu vīna dārzā izveidojot no vecām brusām un dēļiem kāpnes uz otro stāvu, kas laika ziņā prasīja tikai vienu dienu, bet rezultāts saglabāsies vēl ļoti ilgu laika posmu …

Koka brusas nākušas no jumta koka konstrukcijas, savukārt pakāpienu dēļi tika izmantoti ēkas pamatu veidņu vietā, lai nu kā, bet pirms ķeramies pie kā jauna izveides, koka sastāvdaļas attīram no visa liekā un šeit ideāli noder leņķa slīpmašīna ar tai pievienotu drāšu birsti.
Pakāpienu vietas uz abām brusām atzīmējam vienlaicīgi, pirms tam protams precīzi izreiķinot pakāpienu augstumu, tā kā vietas trūkuma dēļ mūsu kāpnes ir salīdzinoši stāvas, tad pakāpienu augstums ir 195 mm, jo stāvākas kāpnes, jo augstāks būs kāpšļu atstatums.
Izmantotie materiāli pakāpieniem ir no veciem dēļiem un to biezums ir atšķirīgs, tādēļ katrai izveidotajai gropei ir atbilstoš pakāpiens, tas protams sarežģī kāpņu izveidi, bet precizitāte atmaksājas.

trepju kāpslis, kāpnes, trepes no koka

Lai pakāpieni neizbīdītos tos kopā ar statni sasaistām ar skrūvēm, Skrūvju vietā arī iespējams lietot koka līmi, tā ļaus izvairīties no pakāpienu čīkstēšanas, taču šoreiz lai līme paliek iekštelpām, mums pietika ar skrūvēm.
Veidot kāpnes no veciem kokmateriāliem noteikti nav tik viegli kā šķiet, jo brusas pārsvarā ir sagriezušās vai nevienāda izmēra, tas pats attiecināms uz pakāpieniem, tādēļ lai arī izskats trepēm ir raupjš un senatnīgs, lai tās labi izskatītos darbam jābūt precīzi paveiktam…

koka kāpnes, koka trepes izgatavot pašam

Citi raksti

big.M