Konteineru mājas

Palielinoties dzīves dārdzībai kļūstam aizvien aizņemtāki un vairāk laika pavadam darbā nekā mājās.Aizvien vairāk cilvēku izvēlas kompaktas, modernas un ātri ceļamas mājas.Pāris gadus sekoju līdz šai tendencei kas turpina pieaugt. Potenciālais pircējs un īpašnieks šādiem mājokļiem ir cilvēks kas nevēlas visu mūžu dzīvot vienā vietā.Nevēlas ieguldīt pārāk lielus līdzekļus mājas celtniecībā.Arī zemes gabalu var iegādāties mazāku kas savukārt ir arī lētāks.Liels pluss ir celtniecības īsie termiņi-pāris nedēļas līdz pāris mēneši,atkarībā no projekta sarežģītības pakāpes.Tāpēc portāls VaruPats uzsāk rakstu sēriju-neparastās mājas.

Rakstu sēriju sākam ar KONTEINERMĀJU.


 

Konteineru mājas

Pirmās asociācijas-celtniecības vagoniņš.Plaši izmanto celtniecībā kā ofissa moduli.Ir arī Latvijā sastopami tirdzniecībā pāris neveikli projekti un mēģinājumi pārveidot celtniecibas vagoniņu par dzīvojamo platību-vasarnīcu,moduļu māju,utt.Bet mēs apskatīsim nedaudz savādākus projektus.Modernas,kompaktas mājas kas izveidotas no konteineriem.Pāris gadus atpakaļ parādijās pirmie konteinermāju projekti.Izplatītas šīs mājas ir Amerikas savienotajās valstīs,Vācijā,Spānijā,Itālijā,utt.Viens no atpazīstamākajiem konteinermāju celtniecības uzņēmumiem ir CASSA-Container.Baltijas valstīs gan šāda veida mājas ir retums.


Konteineru mājas

Celtniecibas materiāls-metāla transporta konteiners vai ko tautā mēdz saukt par jūras konteineru.Konteiners ir paredzets dažādu kravu transportēšanai ar kuģi.Konteinermāju celtniecībai pārsvarā izmanto trīs veidu konteinerus.
a)20 pēdu konteiners.Izmēri- 6,06 x 2,44 x 2,60m.kvadratūra-13,8m2
b)40 pēdu konteiners.Izmēri- 12,19 x 2,44 x 2,90m.kvadratūra-28,2m2
c)45 pēdu konteiners.Izmeri-13,55×2,44×2,90m.kvadratūra-31,8m2


konteineri
konteineri

Konteinerus saliekot kopā,blakus,vai vienu virs otra kā konstruktoru,iegūstam pieklājīga izmēra dzīvojamo platību.
Konteinerus  ceļ uz pamatiem un stiprina kopā,sametinot vienu pie otra. Parasti ēkām tiek izmantoti lentveida vai stabveida pamatu formas, taču tā kā konteineri ir veidoti no stipra rāmja, tad konteinermājai pilnībā pietiks uz noblietētas zemes nolikti pamata bloki. Taču novietojot konteinermāju uz pamata blokiem mēs ne tikai būtiski samazinām ēkas kopējās izmaksas, bet līdz ar to tiek atvieglināti noteikumi būvatļaujas saņemšanai kas šo ēku iedala kategorijā (pagaidu vai viegli pārvietojamās būves statusā).Tiek celti arī daudzstāvu konteinermāju projekti.Šeit varam rast salīdzinājumu ar lego konstruktoru vai parastiem klucīšiem.


konteineri

Konteineru vēlamajās sienās,griestos vai grīdā izgriež atveres logiem,durvīm.Var apvienot divus konteinerus izgriežot starpsienu,tā iegūstot plašāku telpu.Ņemot vērā mājas dizainu,kur pārsvarā dominē taisnas līnijas,ieteiktu stikla paketes bez rāmja.Iegādāties šādas stikla loksnes ir iespējams arī Latvijā. Veramajām vai bīdāmajām daļām-durvīm un logiem,ieteiktu stikla paketes ar alumīnija rāmi. Jā šis materiāls gan ir par 20-30% dārgāks nekā PVC logiem,bet arī rezultāts ir cits.
Siltināt konteinermāju iespējams gan no iekšpuses gan ārpuses. Izdevīgākais variants būtu to siltināt ar putupolistirola plāksnēm ko nosedzam ar apdares materiālu.Fasādes apšuvuma izvele ir tikpat liela cik jūsu fantāzija-metāls,koks,finieris,apmetums,stikls,utt.


konteineri

Iekšējai apdarei,dizainam un interjera izvēlei nav robežu.Par cik dzīvojamā platība parasti nav liela,no 50-150m2,un esam ietaupījuši uz kopējām celtniecības izmaksām,Interjeram varam atļauties kvalitatīvākus un dārgākus apdares materiālus.


konteineri
dizains

Vidēji lietota četrdesmit pēdu konteinera cena ir no 700.00-2800.00 eur.Cena protams arī atkarīga no konteinera stāvokļa.Var izmantot jaunu konteineru,bet tas protams sadārdzina celtniecības izmaksas. Konteinermājas pateicīgi pieticīgie izmēri mums ļauj izmantot zemes gabalus kas parastai mājai nav īsti piemeroti.Proti ir par mazu vai neregulāras formas.Šādas mājas celtniecība ilgst aptuveni divi mēneši.Celtniecības izmaksas ir atkarīgas no mājas lieluma un izmantoto materiālu cenas.Aptuvenās projekta izmaksas uz 100m2 ir sākot no 21 000.00 eur.


maju dizains

Sliecoties izvēlei par labu šai mājai,jūs iegūstat savā īpašumā māju ar neordināru dizainu par salīdzinoši nelielām izmaksām.Pats varat saviem spēkiem uzcelt māju,sākot no projektēšanas,beidzot ar iekšdarbiem.Būt atšķirīgam no citiem.


maju dizains

Droši kad esi redzējis kā bērni spēlējas ar lego, princips tas pats, tikai bloki lielāki un ar tiem jau vairs nespēlējas bērni bet bārdaini onkuļi, mūsdienīgi materiāli un māju no tiem iespējams uzbūvēt pāris dienu laikā –Lasīt ŠEIT

Citi raksti

big.M