Māja kokā – sapnis vai realitāte

Brīvdienas – šis vārds ausīs skan kā saldais ēdiens.Pāris brīvdienu laikā uz tālākām atpūtas zemēm aizbraukt  neizdosies-tāls ceļš, dārgi, nogurdinoši. Jāpaliek vien šeit pat, valsts robežās.Labi tiem kam ir vasarnīca vai lauku māja. Bet ko, ja tādas jums nav? Varbūt māju kokā ?

Māja kokā

Esat beidzot nobriedis tikt pats pie savas-Brīvdienu mājas. Bet vissam ir sava cena- arī brīvdienu mājai. Pirkt jau gatavu un uzturētu īpašumu- dārgi. Pirkt vecu un nolaistu negribas. Celt pašam? pa kuru laiku? dzīvoklī remonts nav pabeigts kur nu vēl laiks celt vasaras māju. Un vēl jau arī uzturēšanas izmaksas, jāpieskata lai neapzog un tā tu pamazām sāc atmest ar roku idejai par brīvdienu māju.

Mēs piedāvājam iespējamo risinājumu-MĀJA KOKĀ (TREE HOUSE)

treeh  treeh  treeh


Turpinot rakstu sēriju neparastās mājas, šoreiz pievērsīsim uzmanību mājai kokā.Iespējams ka daudzi pasmīnēs, bet paskatīsimies ko šoreiz arhitektu, dizaineru vai vienkārši savādāk domājošu cilvēku prāti ir radījuši. Iepriekš portālā bija raksts par bērnu rotaļu māju kokā, lūk šeit arī meklējami pirmsākumi mūsu mājai.
Kas ir vajadzīgs atpūtniekam? Prasības ir diezgan minimālas. Guļamvieta, labierīcības, vieta kur pagatavot ēdienu un svaigs gaiss.
Ar mūsdienās pieejamajiem tehnikas saniegumiem šīs visas vajadzīgās lietas ietilpst diezgan kompaktā, dzīvošanai piemerotā platībā. Pirmais jau ir vieta, nav pat vajadzīgs savs zemes gabals, jūs varat nomāt savu dzīvošanai paredzēto koku no cilvēkiem kam jau ir īpašums, jums interesejošajā vietā. Atkrīt īpašuma pieskatīšanas problēma un nav vajadzīgi lielāki līdzekļi nekustamā īpašuma iegādei.


treeh  treeh  treeh


Optimālā mājas platība būtu no 15-35m2. Šajos it kā smieklīgi mazajos kvadrātmetros ir aprēķināta vieta 1-3trijām gultas vietām,virtuvei un labierīcībām. Mājas kā redzams piemeros var sēdināt gan uz pāļiem, gan kokā.


treeh  treeh  treeh


Neskatoties uz to ka dzīvojamā platība ir ļoti ierobežota, rupīgi izplānojot telpas konfigurāciju un iekārtojumu varam panākt visai  iespaidīgu gala rezultātu. Atkal atsaucoties uz mazo platību, līdzekļi atļauj izvērsties iekšējajā apdarē un interjerā.


treeh  treeh


Diemžēl nebūtu kompetenti vairāk informācijas sniegt par šīs būves konstrukciju, jo katra celtne ir individuāla un projektēta tieši tai vietai(vai kokam)kur tā ir uzcelta. Konstrukciju uz kuras atradīsies celtne, stiprību un spriedzi ir jaaprēķina speciālistam-inženierim vai vismaz sertificētam celtniekam vai celtniecības uznēmumam.Konsultācijas un aprēķinus sniedz  un veic arī portāla Varu Pats speciālisti.


treeh  treeh  treeh


Ja māju paredzēts apmeklēt arī gadalaika vēsajos mēnešos, celtne jāsiltina. Mājas karkas tiek celts no koka,un tā karkass tiek aizpildīts ar vati, protams šeit pilnīgi pietiks ar 50mm biezu akmens vates siltumizolāciju. Uzbūve un princips ir līdzīgs kā karkasa tipa mājām. Var izmantot arī gatavus paneļus kas pasūtāmi līdzīgi kā koka saliekamajām paneļveida mājām, jau ar iestrādātu siltumizolācijas kārtu.


treeh  treeh  treeh


Ūdensapgādei izmanto aku vai dziļurbumu ar augstspiediena sūkni, protams ūdeni kas paredzēts tualetei un dušai iespējams arī savākt lietus laikā izmantojot speciālas tvertnes.Siltajam ūdenim tiek izmantots elektriskais boileris vai boileris ko silda kamīnkrāsniņa. Kanalizācijai un notekūdenim izmanto uzkrāšanas tvertnes vai biotoletes.


treeh  treeh  treeh


Par šādu brīvdienu māju vislielākais prieks noteikti būs jūsu bērniem.Ievērojot speciālistu ieteikumus attiecībā uz būvkonstrukcijām,šādu mājiņu varat uzcelt pats saviem spēkiem.Ja vēl šaubāties par šāda projekta iespējamību, iesakām apmeklēt, mums tuvāko, šāda tipa māju viesnīcu Zviedrijā-www.treehotel.se. Latvijā gan pagaidām nav vēl redzami līdzīgi projekti, bet viss vēl priekšā-mēs taču augam un esam atvērti neparastām idejām.


Māja kokā

Citi raksti

big.M