Reģipša montāža pie nelīdzenām virsmām

Ja ēkā sienas ir taisnas, tad reģipša montāža pie tās nesagādā grūtības, to varam paveikt gan izmantojot metāla karkasu, gan līmējot to tieši pie sienas. Bet ko iesākt, ja siena ir ļoti nelīdzena? Kā ātri un ērti varam montēt reģipsi pie nelīdzenas sienas, uzzināsi izlasot šo rakstu.

Reģipša paplāksnes, ģipškartona regulējamās palāksnes

Efektīvākais variants kā iespējams izlīdzināt sienu ir izmantojot reģipša plāksnes, tās veido neatkarīgu konstrukciju, ir viegli montējamas un apstrādājamas. Klasiskākais veids kā montēt reģipsi pie sienas vai griestiem ir izmantojot reģipša metāla karkasu vai līmēt tās izmantojot reģipša līmi.
Taču ko iesākt ja siena ir ļoti nelīdzena ar lieliem izbīdījumiem un iedobēm, tas varbūt neapgrūtina metāla karkasa montāžu, bet sienas izciļņi liek metāla karkasu izvīrzīt pārlieku uz telpas iekšpusi, kas samazina iekšējo telpas platību. Savukārt ja siena ir krāsota ar eļļas krāsu vai apstrādāta ar krītu, šādā gadījumā līmējot reģipsi sienas pirmapstrāde prasa ilgu laiku, kas galu galā tāpat nerada pilnīgu uzticību pielīmētajam reģipsim.

Reģipša paplāksnes, ģipškartona regulējamās palāksnes

Ideāls varinats nelīdzenu sienu, griestu un grīdas izlīdzināšanai būtu izmantojot regulējamus distancerus. Tie veidoti samērā vienkārši, izmantojot PVC vai kokšķiedras palikni, kas piestiprināts pie dažāda garuma vītņa veida stieņiem, kurus montējot virsmā ar dībeļa palīdzību, iespējams regulēt. PVC paliknis veidots pietiekoši plats, lai tas spētu efektīvi uzņemt spiedienu un pie tā būtu ērti pieskrūvēt reģipsi vai kokšķiedras plāksnes.

Reģipša paplāksnes, ģipškartona regulējamās palāksnes

Kādi plusi tiek iegūti izmantojot šo sitēmu?

Transportēšana – atšķirībā no līmes maisiem vai metāla karkasa, šī veida distancers būs visērtāk transpotējams un nogādājams objektā, it īpaši ja objekts, kurā nepieciešams veikt remontdarbus atrodas ēkas septītajā stāvā.
Skaņas izolācija – pateicoties mazajam laukumam ar kādu distancers tiek piesaistīts pie virsmas, tas vismazāk uzņem vibrācijas no tās, tāpat arī iestrādājot siltumizolāciju, to iespējams paveikt ar mazākiem pārāvumiem, kuri arī ir galvenie priekšnosacījumi labai skaņas izolācijai.
Montāžas ātrums – lai izveidotu konstrukciju plākšņu montāžai, jums būs nepieciešams tikai urbis un mēraukla, ātrā regulācija samazina kļūdas iespējamību, ja arī tāda tiek pieļauta to viegli labot, kas būtu daudz sarežģītāk strādājot ar karkasu vai līmi.

Reģipša paplāksnes, ģipškartona regulējamās palāksnes

Citi raksti

big.M